Bogusław Kwiecień

Podolsze, Zator. Budowa obwodnicy zatrzymała się na wiosnę. Będzie spóźnienie

Na wiosnę wykonawca zbudował nasyp na długości ok. 1 km pod przyszłą drogę i na tym, jak do tej pory, skończyły się prace Fot. nadesłane przez czytelnika Na wiosnę wykonawca zbudował nasyp na długości ok. 1 km pod przyszłą drogę i na tym, jak do tej pory, skończyły się prace
Bogusław Kwiecień

Już teraz ponad roczny poślizg powstał na budowie obwodnicy Podolsza i Zatora. Planowane zakończenie inwestycji przesunięto na czwarty kwartał 2019 roku, czyli ponad rok później niż to zapowiadano. A to oznacza, że co najmniej przez kolejne dwa sezony Zator będzie jeszcze stał w korkach.

Chodzi o trasę zaledwie 3 km długości, ale bardzo ważną dla tej części gminy. To przez Podolsze, które przecina droga wojewódzka 781, ciągną sznury samochodów, jadące do parków rozrywki w Zatorze od strony Krakowa, Śląska i z innych stron Polski.

Mieszkańcy tej wsi wiele lat walczyli o budowę obwodnicy. Dlatego teraz nie kryją rozczarowania, widząc, że inwestycja nie może tak naprawdę ruszyć. - Jedynym widocznym jej śladem jest w tej chwili nasyp, po którym będzie przebiegała część przyszłej obwodnicy - mówi Bogusław Bartula, mieszkaniec Podolsza.

Podkreśla, że tutejsi mieszkańcy w tym przypadku są bardzo otwarci. W grudniu ub. roku podczas zebrania z inwestorem - Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz wykonawcą - firmą Trakcja PRKiL SA - Lider, właściciele działek, po których pójdzie nowa trasa, zgodzili się na rozpoczęcie na nich robót, chociaż nie zostały one jeszcze formalnie wykupione.

- Ludzie poszli na rękę wykonawcy, bo chcą, aby ta nowa droga jak najszybciej powstała - zaznacza Franciszka Jarosz, sołtys Podolsza. - Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać - dodaje.

Czytaj więcej: 

  • Podolszanie mają jednak nadzieję, że te terminy nie będą przesuwane w nieskończoność
  • Skąd wynika opóźnienie?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.