Podczas Światowych Dni Młodzieży możemy podróżować na jednym bilecie za 15 zł [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. fot. Michał Gąciarz
Paulina Szymczewska

Podczas Światowych Dni Młodzieży możemy podróżować na jednym bilecie za 15 zł [WIDEO, ZDJĘCIA]

Paulina Szymczewska

Komunikacja. Krakowianie, turyści i pielgrzymi mogą już kupować specjalny bilet na Światowe Dni Młodzieży – za 15 zł przez sześć dni będzie można jeździć wszystkimi pojazdami komunikacji miejskiej na terenie Krakowa i aglomeracji.

Bilet jest w sprzedaży od 19 lipca. Kupimy go we wszystkich automatach Krakowskiej Karty Miejskiej na przystankach, w biletomatach w tramwajach i autobusach, w około 300 kioskach oraz w pięciu punktach sprzedaży biletów (ul. Podwale 3/5, pętla Dworzec Główny Wschód, al. Powstańców Wlkp. 6, Kroderskich Zuchów 8A, os. Centrum D bl. 7), a także za pomocą aplikacji mobilnych w smartfonach (jak np. moBilet czy SkyCash).

Autor: Paulina Szymczewska

A automatach KKM bilet znajdziemy pod specjalnym przyciskiem na monitorach – z napisem „Światowe Dni Młodzieży”. Wystarczy dokonać wyboru kliknięciem i zapłacić, a bilet w ciągu kilku sekund zostanie wydrukowany. Ze specjalnym biletem za 15 zł będzie można podróżować wyłącznie podczas ŚDM, czyli od 26 do 31 lipca. Uprawnia on do wielokrotnych przejazdów (i nieograniczonej liczby przesiadek) wszystkimi liniami dziennymi i nocnymi w strefach biletowych I i II, czyli na terenie Krakowa i aglomeracji.

– Co istotne, tego biletu – czy to kupionego w kiosku, czy w automacie – nie kasuje się. Należy go tylko zachować do kontroli – tłumaczy rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Marek Gancarczyk. Dodaje, że z biletu za 15 zł mogą korzystać wszyscy pasażerowie, a nie tylko ci uczestniczący w spotkaniach ŚDM.

MPK przypomina również, że punkty sprzedaży biletów od 25 do 29 lipca będą czynne w godzinach 9–19. Natomiast od 29 do 31 lipca będzie otwarty nieprzerwanie, całodobowo punkt sprzedaży biletów oraz informacji przy Dworcu Głównym Wschód (przy pętli autobusowej). Pracownicy punktów będą udzielać informacji także w języku obcym, np. przy ul. Podwale 3/5 oraz przy dworcu PKP – po angielsku, niemiecku i hiszpańsku.

MPK uruchamia też nową infolinię, pod numerem której od 22 do 31 lipca będzie można uzyskać informacje przez całą dobę (także w językach obcych).

Ponadto w punktach sprzedaży biletów, a także w tramwajach i autobusach rozdawane są specjalne ulotki informacyjne. Są w nich numery i trasy tzw. linii korytarzowych, taryfa biletowa oraz mapy Krakowa z naniesionymi liniami korytarzowymi.
Więcej informacji można uzyskać pod całodobowym numerem infolinii MPK: tel. (12) 19-150.

Paulina Szymczewska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

siostra Mariola

Apel do potencjalnych zamachowców! Kontaktujcie się dużo między sobą, najlepiej elektronicznie tak by szybko odpowiednie służby was wychwyciły i zneutralizowały.

PS. Bilet tygodniowy zasponsorowaliśmy na ŚDM co prawda tańszy niż normalnie 24 godzinny, ale i tak nie warto go kupować. Podczas ŚDM wszystko jest robione pod promocję mafii watykańskiej i nikt nie będzie bezmózgiego betonu religijnego kontrolował a przy okazji innych też. Trzeba to wykorzystać.

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.