Początek tygodnia w regionie. Sprawdź, co się działo

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Jakubczak
Joanna Pluta

Początek tygodnia w regionie. Sprawdź, co się działo

Joanna Pluta

Pijana matka, rozboje, wypadek, oszustwa.

Bydgoszcz

Pijany kierowca wjechał w autobus

Wczoraj około godz. 9.30 przy ul. Mokrej w Bydgoszczy doszło do groźnie wyglądającego wypadku. - 20-letni kierowca osobowego mercedesa na łuku drogi uderzył w bok autobusu MZK - informował podkom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - W wyniku wypadku do szpitala trafiły trzy osoby - kierowca oraz pasażer mercedesa i kierowca autobusu - dodał. Sprawca wypadku - kierujący osobówką był pijany - miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Bydgoszczy nie miał uprawnień do kierowania.

Bydgoszcz

Wypadek z udziałem inwalidy

Wczoraj po południu przy ul. Gdańskiej na wysokości Dworcowej do tramwaju chciał się dostać mężczyzna na wózku inwalidzkim. Przewrócił się, potrzebował pomocy lekarza. Ruch tramwajów był wstrzymany.

Region

Kolejne oszustwa „na wnuczka”

Policja apeluje, by ostrzec szczególnie starszych mieszkańców naszego regionu przed oszustwami „na wnuczka”. W poniedziałek mieszkanka bydgoskiego Szwederowa straciła 80 tys. zł. Kobieta uwierzyła oszustom, którzy opowiedzieli jej historię o wypadku drogowym jej wnuczki. W poprzednim tygodniu natomiast dwie mieszkanki Torunia dały oszustom ponad 60 tys. zł. Policja ostrzega też przed oszustami, którzy próbują wyłudzać pieniądze metodą „na policjanta”.

Kowalewo Pomorskie

Miała 2 promile i opiekowała się synem

Policjanci z Kowalewa Pomorskiego interweniowali w jednym z domów na terenie gminy, w którym miało dojść do kłótni. Funkcjonariusze zastali tam m. in. 4-letniego chłopca. Jego matka była pijana. 21-latka miała w organizmie 2 promile alkoholu. Chłopiec trafił pod opiekę cioci.

Solec Kujawski

Dokonał rozboju po pijanemu

Policjanci z Solca Kujawskiego w poniedziałek przyjęli zawiadomienie o rozboju. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy pobili go i zabrali mu pieniądze oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony opisał jednego ze sprawców. W trakcie sprawdzania okolicznych ulic funkcjonariusze zauważyli i zatrzymali opisywanego mężczyznę. W kieszeni miał skradziony telefon. 40-latek trafił do aresztu. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Powiat radziejowski

Pobiła mężczyznę i ukradła mu portfel

Policjanci zatrzymali podejrzaną o rozbój, do którego doszło 12 lipca w Kościelnej Wsi. 34-letnia kobieta uderzyła 31-latka w tył głowy i ukradła mu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz reklamówkę z zakupami. Po 2 dniach policjanci złapali kobietę. W trakcie zatrzymania miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.