Pociągiem i kładką do Sanktuarium św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Tymczak
Piotr Tymczak

Pociągiem i kładką do Sanktuarium św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Tymczak

Pociągi już zatrzymują się na nowym przystanku kolejowym przy Sanktuarium św. Jana Pawła II. Krakowianie i pielgrzymi mogą korzystać też z kładki nad torami

To była bardzo ważna inwestycja. Dzięki przystankowi i kładce krakowianie i pielgrzymi z pociągu mogą przejść bezpośrednio do Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Autor: Piotr Tymczak

W ostatnich tygodniach budowlańcy walczyli z czasem, by zdążyć przed Światowymi Dniami Młodzieży. Udało się. W poniedziałek prowadzono jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, ale na przystanku zatrzymywały się już pociągi.

Otwarto także kładkę łączącą ten przystanek z sanktuarium, a z drugiej strony z rejonem Centrum Handlowego Zakopianka. Na kładkę z przystanku można się przedostać, idąc schodami albo jadąc windami. Bezpośrednio do sanktuarium pociągiem można dojechać z dworca PKP w Płaszowie.

Po zakończeniu ŚDM planowany jest II etap inwestycji (do 30 września br.). Wykonana zostanie kładka północna z dojściami i odwodnieniem.

Piotr Tymczak

W Dzienniku Polskim pracuję pod ponad 20 lat.Piszę o sprawach miejskich związanych z Krakowem oraz o sporcie. Zajmuję się m.in. inwestycjami, komunikacją, samorządem. 


Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku moim marzeniem była praca w redakcji gazety. Spełniłem je przychodząc do redkacji Dziennika Polskiego i łącząc w niej pracę do działów miejskiego i sportowego.


Praca dziennikarska od lat zajmuje większość mojego czasu. W wolnych chwilach lubię czytać prasę i książki, oglądać mecze piłkarskie, spacerować po Krakowie, biegać i pływać. Interesuję się polityką, gospodarką, motoryzacją i sportem. Moim hobby jest moje ukochane miasto Kraków, jego historia i szukanie rozwiązań miejskich problemów, tak by wszytkim pod Wawelem żyło się lepiej. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.