Po pandemii przyszła wojna na Ukrainie i inflacja. Biznes turystyczny w Polsce walczy o klienta
Wiele grup anulowało rezerwacje w muzeach, odwołano niektóre konferencje i kongresy. To skutek wciąż niepewnej sytuacji spowodowanej agresją rosyjską na Ukrainę. Jednocześnie Polacy chcą tego lata wypoczywać, poznawać kraj i zagranicę.
Na problemy branży turystycznej wskazywali uczestnicy majowego posiedzenia Rady Ekspertów do spraw Turystyki działającej przy ministrze sportu i turystyki. Członkowie Rady wskazywali, że konflikt na Ukrainie jest widoczny w wielu aspektach – od dużej skali anulacji grup w muzeach, po konieczność zabiegania wszelkimi środkami o utrzymanie organizacji istotnych wydarzeń konferencyjno-kongresowych.
Na problemy branży turystycznej wskazywali uczestnicy majowego posiedzenia Rady Ekspertów do spraw Turystyki działającej przy ministrze sportu i turystyki. Co ustalili? Więcej informacji w dalszej części artykułu.
Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów
- dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
- codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
- artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
- co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.