Po nawałnicy Unia dała pieniądze, ale rząd jeszcze ich nie rozdzielił

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Marek Weckwerth

Po nawałnicy Unia dała pieniądze, ale rząd jeszcze ich nie rozdzielił

Marek Weckwerth

Rząd nie określił dotąd zasad wydatkowania środków przyznanych z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na usuwanie szkód spowodowanych sierpniową nawałnicą 2017 roku.

Do trzech najbardziej poszkodowanych województw, czyli kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, ma trafić w sumie 12,2 mln euro. Ale dotąd nie wiadomo, kto i ile pieniędzy dostanie.

Rząd ustali kryteria

Nie udało nam się takiej informacji zdobyć w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy. Dowiedzieliśmy się tylko, że to Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ustala kryteria tych dotacji. Gdy zostaną ustalone, będzie można powiedzieć jaka kwota trafi do naszego regionu i dwóch pozostałych.

Do trzech najbardziej poszkodowanych województw, czyli kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, ma trafić w sumie 12,2 mln euro. Ale dotąd nie wiadomo, kto i ile pieniędzy dostanie. Minęły już 4 miesiące, a samorządy nadal nie wiedzą ani kiedy, ani ile środków dostaną.

- Pytamy, co się dzieje - mówił na konferencji prasowej europoseł Janusz Lewandowski. - Mija kolejny miesiąc, a dalej nie wiemy, co dzieje się z pieniędzmi, które powinny być już w poszkodowanych gminach. Pytają samorządy, urząd marszałkowski i pyta Bruksela - podkreślił europoseł. 

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.