Natalia Dyjas-Szatkowska

Po amputacji nogi można żyć! I to jeszcze z uśmiechem i wolą walki

Wiesław Białowąs z wózka inwalidzkiego przesiada się często na... rower. I jeździ po okolicy. - Jak mnie sąsiedzi zobaczyli, to pytali, czy mi magicznie Fot. Mariusz Kapała Wiesław Białowąs z wózka inwalidzkiego przesiada się często na... rower. I jeździ po okolicy. - Jak mnie sąsiedzi zobaczyli, to pytali, czy mi magicznie noga odrosła! - śmieje się mężczyzna
Natalia Dyjas-Szatkowska

Wiesław Białowąs przez chorobę musiał mieć amputowaną nogę. Mężczyzna jednak nie poddaje się tak łatwo. Mimo protezy... jeździ na rowerze. I to dwukołowym!

Rzadko zdarzają nam się takie miłe wiadomości. Skontaktowała się z nami Czytelniczka, która zdecydowała się przedstawić swojego bliskiego i jego niezwykłą codzienność. Ale wszystko od początku...

- Mój wujek mieszka w Nowogrodzie Bobrzańskim - informuje nasza Czytelniczka. - Jest niepełnosprawny. Do niedawna jeździł na wózku, miał amputowaną nogę. Kilka miesięcy temu dostał protezę nogi. Jego walka z chodzeniem była ciężka. Teraz jeździ na rowerze z wózkiem na przemian. Sama choruję na nogi i wiem, że wujek swoją postawą dodaje mi sił.

Czytaj więcej:

  • Po amputacji da się żyć. I nie musi to być życie smutne!

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.