Plebiscyt Smaki Krakowa 2015. Miód malina, czyli polsko-włoski smak

Czytaj dalej
Fot. Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse
Katarzyna Kachel

Plebiscyt Smaki Krakowa 2015. Miód malina, czyli polsko-włoski smak

Katarzyna Kachel

W pierwszym etapie to Państwo zgłaszacie restauracje, w których lubicie jeść i które polecilibyście innym. Jeśli uda się Wam uzasadnić wybór w przekonujący sposób, możecie dołączyć do kapituły. Naszymi partnerami są Stary Kleparz oraz Unia Marketing&PR.

Kliknij w poniższy obrazek, aby wykupić dostęp do unikalnego albumu "Smaki Krakowa 2014":

Łodygę ma nagą, za to prostą i lekko żebrowaną. Kwiaty drobne, żółtawe, a bulwę białą i otwartą na kulinarne fantazje. Ma też fenkuł sporo olejku o anyżowym smaku, który świetnie wzbogaca zupy.

Smaki Krakowa 2015: plebiscyt Dziennika Polskiego! [CZYTAJ WIĘCEJ]

To najlepszy czas, by go wykorzystać, bo sezon na fenkuł czy, jak kto woli, koper włoski, jest bardzo krótki i trwa od sierpnia do października. Przygotować zaś można warzywo na rozmaite sposoby. Zależy to od odwagi, inwencji i kreatywności. Fenkuł jest na tyle elastyczny, że dobrze mu służy zarówno duszenie, pieczenie, jak i grillowanie. W restauracji Miód Malina przy ul. Grodzkiej delikatnie go opiekają i serwują z grillowanym łososiem i bobem. Warto spróbować.

Komu jednak słodkawy fenkuł nie w smak, może zamienić go na wyraziste, pikantne lekko gorzkawe kapary, z których szef kuchni wymyślił sos przyrządzić. Łączy go z delikatnym, jędrnym i soczystym sandaczem, który umościł się na liściach szpinaku. "Prawdziwą pychotką jest dla mnie rumiana kaczka, natarta porządnie majerankiem, którą na talerzu wspierają pieczone jabłka i żurawina. Jest krucha i soczysta.

Warto dla niej grzeszyć" - przekonuje pan Artur, który wie, co poleca, bo wiernym jest fanem tego ptaszyska i z niejednej restauracyjnej kuchni go próbował. Do naszego plebiscytu zgłosił lokal przy Grodzkiej (serwujący dania polskie i włoskie) także ze względu na obwarzanka, przekładanego dziczyzną. "Prawdziwy galicyjski smak" - przekonuje.
Czekamy na Państwa ulubione miejsca. Macie czas do 31 sierpnia. Restauracje możecie zgłaszać w 9 kategoriach: kuchnie polska, żydowska i blisko-wschodnia, włoska, francuska i inna śródziemnomorska, azjatycka, obu Ameryk, wegetariańska, autorska, "szybka pycha".

Propozycje i zgłoszenia można wysyłać na adres e-mailowy: smaki@dziennik.krakow.pl poprzez formularz ze strony www.dziennikpolski24.pl. Zgłoszenia listowne trzeba wysłać na adres: al. Pokoju 3, 31-548 Kraków, z dopiskiem "Smaki Krakowa 2015".

Restauracje możecie zgłaszać w 9 kategoriach:

W kapitule plebiscytu Smaki Krakowa 2015 zasiadają:

Anna Starmach - absolwentka francuskiej prestiżowej szkoły Le Cordon Bleu oraz jurorka MasterChefa,
Adam Chrząstowski - szef kuchni restauracji Ed Red,
Dominika Wójciak - zwyciężczyni 3 edycji programu MasterChef, autorka bloga kulinarnebezdroża.blogspot.com
Małgorzata Cetera-Bulka - Prezes Polska Press Oddział w Krakowie,
Małgorzata Nitek - z-ca Redaktora Naczelnego Dziennika Polskiego,
Czytelnik, który przesłał najciekawsze uzasadnienie kandydatury.

Katarzyna Kachel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.