Plan na jesień w Spodku i MCK: koncerty, targi, remonty

Czytaj dalej
Fot. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Dorota Niećko

Plan na jesień w Spodku i MCK: koncerty, targi, remonty

Dorota Niećko

Reaktywacja festiwalu Odjazdy, światowe gwiazdy fitnessu, targi śnieżne. A także remont toalet. Spółka PTWP, która od nieco ponad roku zarządza Spodkiem i MCK, przedstawiła plan na jesień.

Do Katowic przyjechali wczoraj przedstawiciele ONZ - w ramach przygotowań miasta do szczytu klimatycznego w 2018 roku. Na biurowcu .KTW dokładano kolejne tafle szkła, a w Spodku przedstawiciele PTWP prezentowali plany na jesień 2017. Te trzy sprawy się łączą. Bo za rok .KTW stanie się częścią Strefy Kultury, razem ze Spodkiem i MCK, zaś szczyt klimatyczny to największe wyzwanie, jakie w najbliższych miesiącach czeka PTWP. I z którego ogromu, jak ocenia Wojciech Kuśpik, prezes firmy, nie do końca zdajemy sobie sprawę.

Zanim jednak wnętrza 46-letniego Spodka i dwuletniego centrum kongresowego będą gościć ekspertów z całego świata, zaplanowano tu szereg innych wydarzeń. Kilka z nich to nowości, ale organizowane są na wielką skalę. O kilku zaś PTWP mówić jeszcze nie może.

Pierwsze wydarzenie, o którym warto wspomnieć, to festiwal Odjazdy, który po latach ma powrócić do Spodka 18 listopada. Wiadomo, że w końcu dojdzie do reaktywacji festiwalu sprzed lat, ale kto wystąpi, to jeszcze tajemnica. Szczegóły mają być ujawniane w najbliższych dniach. Festiwal organizuje Adam Godziek i jego More Music Agency, odpowiedzialni także za Tauron Nowa Muzyka.

Drugie wydarzenie jest z zupełnie innej branży. To Fit Life Expo, które zaplanowano na przełomie września i października - gratka dla miłośników fitnessu. - To pierwsze wydarzenie takiej rangi na południu Polski - zapowiada Mateusz Respondek, który Fit Expo organizuje. - Będą to i targi, i rozmaite wydarzenia.

Gośćmi będą światowe gwiazdy kulturystyki i fitnessu, jak Simeon Panda, który jest jednym z najbardziej wpływowych specjalistów fitness na świecie, czy Chul Soon, jeden z najbardziej popularnych kulturystów i modeli sportowych (ma 5,5 mln fanów na Facebooku).

Głównym sędzią zmagań najsilniejszych ludzi świata będzie Mariusz Pudzianowski, a w przyszłym roku organizatorzy chcą zaprosić do Katowic samego Arnolda Szwarzeneggera. Będzie też bicie rekordu Guinnessa w siłowaniu na rękę czy wybory miss boom boom. To nic innego jak... wybór najpiękniejszej pupy.

Kolejna duża i nowa impreza to Festiwal Sportów Śnieżnych, który zaplanowano 14 i 15 października.

- To niejako kongres narciarstwa, impreza dla całych rodzin - wyjaśnia Piotr Kalisz, organizator. - Będą najnowsze kolekcje, prelekcje z udziałem lekarzy, pokazy - zapowiada. Na tę imprezę mają przyjechać Adam Małysz, a także Tomasz Sikora.

Również w październiku zaplanowano targi muzyczne Womex.

W grafiku nie brakuje taż kongresów czy festiwali już znanych, jak kongres pediatrów czy kardiologów, Rawa Blues, show „Disney On Ice”. Ale przed zarządcami Spodka i MCK stoją też inne, nieco bardziej przyziemne, choć konieczne wyzwania - jak np. remont trzech toalet w Spodku. Ma się zacząć jesienią tego roku. Latem ogłoszono konkurs na projekt nowych toalet. W PTWP przyznają, że zainteresowanie przerosło ich oczekiwania - 33 projekty przeszły do dalszego etapu. Co więcej, PTWP znalazło partnerów komercyjnych, którzy część remontu zasponsorują.

Także tej jesieni w MCK, przy wejściu od strony Spodka, pojawi się bistro: Emcek.

Dorota Niećko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.