PiS zamyka usta opozycji. W sprawie ulicy Łupaszki

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz

PiS zamyka usta opozycji. W sprawie ulicy Łupaszki

Tomasz Mikulicz

Głosami radnych PiS zdjęto z programu sesji punkt dotyczący kontrowersyjnego patrona ulicy. Stało się to w kiepskim stylu.

Piątka radnych, m.in. Adam Musiuk z Forum Mniejszości Podlasia, chciała, by PiS cofnęło swoją kwietniową decyzję o nazwaniu ulicy na Skorupach imieniem Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszko. Punkt ten znalazł się w programie poniedziałkowej sesji. Jednak niespodziewanie został pod koniec sesji zdjęty głosami radnych PiS. Tuż przed punktem o Łupaszce.

- Mogli to zrobić na początku sesji, kiedy uchwalany był program. Wtedy byłoby to transparentne. A czekali do ostatniej chwili, kiedy na sali nie było już dziennikarzy - oburzał się w kuluarach Adam Musiuk.

Paweł Myszkowski z PiS stwierdził z mównicy, że nie ma sensu po raz trzeci debatować o Łupaszce i zgłosił wniosek, by zdjąć sprawę z porządku obrad. Oprócz PiS poparł to tylko - znany ze swych narodowych poglądów - radny niezależny Dariusz Wasilewski.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.