PiS: Wszyscy obywatele są równi. Ale niektórzy są jakoś nierówniejsi

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Roman Laudański

PiS: Wszyscy obywatele są równi. Ale niektórzy są jakoś nierówniejsi

Roman Laudański

W środę po szóstej rano policja zatrzymała w domu Władysława Frasyniuka, legendę „Solidarności” i dzisiejszego opozycjonistę, który nie stawiał się na wezwanie prokuratury.

- Przyszli rano po Frasyniuka?! Serio? Skuli chłopa? A może się stawiał? Nie? Przegięli. Co zrobić, takie czasy... - poseł Eugeniusz Kłopotek (PSL) nie słyszał jeszcze porannych wiadomości. - Mówiąc szczerze, to Frasyniuk sam się tego domagał, bo nie stawiał się w prokuraturze, ale co tu dużo mówić. On już ma doświadczenie z władzą. Na pewno mu to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie - pomoże w popularności. A władzy - trochę zaszkodzi.

- Nie chodzi o to, że Frasyniuk nie stawiał się na wezwania prokuratury - komentuje Joanna Scheuring - Wielgus (Nowoczesna). - Ktoś powiedział, że nie ma równych i równiejszych. Tylko proszę popatrzeć na reakcję policji. Oni wiedzą, na kogo reagować od razu - np. na Obywateli RP, którzy spotykają się z brutalnością policji, a na kogo nie reagować - np. na osoby opluwające Polskę.

Jak tę sytuację komentują politycy z regionu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Roman Laudański

Nieustającą radością w pracy dziennikarskiej są spotkania z drugim człowiekiem i ciekawość świata, za którym coraz trudniej nam nadążyć. A o interesujących i intrygujących sprawach opowiadają mieszkańcy najmniejszych wsi i największych miast - słowem Czytelnicy "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.