Marek Weckwerth

Piracka jazda na groby - byle szybciej. Kostucha tylko czeka

Piracka jazda na groby - byle szybciej. Kostucha tylko czeka Fot. Karolina Misztal
Marek Weckwerth

Przez ostatnie dwa dni akcji „Znicz” na drogach naszego regionu doszło do jednego wypadku, w którym nikt nie zginął, a dwie osoby zostały ranne. Obserwując szalone popisy kierowców, można stwierdzić, że to chyba cud.

Odnotowano też 191 kolizji. Nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących - zatrzymano ich aż 20. Akcja „Znicz” trwa (zakończy się w niedzielę o godz. 22.00) i policja apeluje o rozwagę.

Wypadek wydarzył się 1 listopada wczesnym popołudniem ) w miejscowości Okonin koło Grudziądza. Jego przyczyny są wciąż ustalane.

- Motocyklista prowadzący Junaka zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem golfem. Motocyklista i jego pasażerka trafili do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi - informuje . asp. szt. Jacek Jeleniewski, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Grudziądzu.

W środowe popołudnie (już po zapadnięciu zmroku) w Grudziądzu opel prowadzony przez pijanego kierowcę (ponad 3 promile) najechał na tył skody i innego opla. Poszkodowanym (niegroźnie) udzielano pomocy medycznej.
W środę rano na drodze wojewódzkiej nr 556 w Wojnowie gm. Zbójno dachowało audi. Dwaj podróżujących nim mężczyźni byli nietrzeźwi i trafili w policyjnej celi. Przy pasażerze mundurowi znaleźli narkotyki.

Jak przebiegała akcja Znicz w naszym regionie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.