Pierwszy milion złotych trafił do poszkodowanych przez koronawirusa firm z Opolszczyzny. Granty dla małych i średnich firm

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Krzysztof Strauchmann

Pierwszy milion złotych trafił do poszkodowanych przez koronawirusa firm z Opolszczyzny. Granty dla małych i średnich firm

Krzysztof Strauchmann

Pierwszych 25 małych i średnich firm z Opolszczyzny dostało już na konta bezzwrotną pomoc Urzędu Marszałkowskiego na ratowanie działalności po stratach spowodowanych pandemią.

Pierwsze umowy podpisane zostały już w pierwszym tygodniu lipca. Do chwili obecnej podpisaliśmy 52 umowy, do 25 firm przelana została już pomoc w formie grantu. Wypłaciliśmy 1 064 691 złotych – mówi Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarczego.

Samorząd wojewódzki przeznaczył 24,5 mln złotych na bezzwrotne granty dla małych i średnich firm, dotkniętych przez skutki epidemii. W zależności od liczby zatrudnionych pracowników firmy mogą dostać od 23,5 do 164 tysięcy złotych, muszą jednak wykazać że ich obroty spadły o co najmniej 30 procent. Nabór do programu został przeprowadzony 25 czerwca.

Przedsiębiorcy musieli się zalogować przez rządową platformę ePuaP i przesłać do OCRG swoje wnioski i wymagane załączniki. O przyznaniu wsparcia decyduje kolejność zgłoszenia, bo kwota pomocy jest ściśle określona.

Nabór trwał 2,5 godziny

Przerwano go, gdy swoje wnioski nadesłało 1599 firm, a kwota postulowanej pomocy przekroczyła 130 procent przeznaczonej kwoty. 750 wniosków złożono w pierwszej kolejności.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Krzysztof Strauchmann

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.