Pierwsza pomoc na tablicach

Czytaj dalej
Leszek Kalinowski

Pierwsza pomoc na tablicach

Leszek Kalinowski

Co się dzieje? Wołaj o pomoc otoczenie. Sprawdź oddech... takie napisy i rysunki - zdaniem działaczy PiS - powinny pojawić się na przystankach

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości chce, by na zielonogórskich przystankach MZK zostały zamontowane tablice informujące o tym, jak udzielać pierwszej pomocy.

Bo nie wszyscy wiedzą, a nawet jak wiedzą, często w sytuacji, gdy ktoś starci przytomność, sami mogą stracić ze zdenerwowania głowę.

- A przecież wiadomo, że w takich sytuacjach każda minuta jest bardzo ważna dla ratowania życia - mówi Grzegorz Maćkowiak, przewodniczący FM PiS w województwie lubuskim. - Chcielibyśmy, by takie tablice stanęły na wszystkich przystankach MZK w mieście. Mamy ich kilkadziesiąt.

Dlatego młodzi działacze złożą pismo do prezydenta miasta, dyrektora MZK oraz zielonogórskich radnych, by rozważyli ten pomysł.

Pierwsza pomoc na tablicach
Leszek Kalinowski Grzegorz Maćkowiak i Piotr Natkański uważają, że na każdym przystanku MZK powinna stać tablica z informacją, jak udzielać pierwszej pomocy

- Koszt takich tablic nie byłby duży w porównaniu do 17-milionowej dotacji - mówi G. Maćkowiak. - To kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najważniejsze jest przecież życie ludzi.

Piotr Natkański z FM PiS przyznaje, że pomysł z tablicami został podpatrzony w Poznaniu. Oprócz funkcji informacyjnej, ma także zwracać uwagę, że nie można być obojętnym na widok leżącej osoby. Warto jest pomagać. Bo nikt z nas nie wie, czy i my nie będziemy potrzebować pomocy.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.