Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasnej Górze: Krytyka gender i LGBT, apel o zaprzestanie in vitro

Czytaj dalej
Fot. Piotr Wiewióra
Piotr Wiewióra

Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasnej Górze: Krytyka gender i LGBT, apel o zaprzestanie in vitro

Piotr Wiewióra

W sobotę na Jasnej Górze odbyła się Pielgrzymka Obrońców Życia. Była to pierwsza pielgrzymka po śmierci doktora Antoniego Zięby, który przy wiele lat zajmował się jej organizacją. Podczas wystąpień w Sali Papieskiej prelegenci zachęcali do afirmacji życia w zgodzie z boskim planem, potępili natomiast ideologię gender i LGBT.

Na Jasnej Górze pojawili się w sobotę głównie ci, dla których życie ludzkie rozpoczyna się z chwilą poczęcia, a nie narodzin. Pojawiły się osoby, które sprzeciwiają się aborcji oraz in vitro i domagają się wprowadzenia regulacji prawnych, które zagwarantują, że godność dzieci nie będzie naruszona.

Pielgrzymka rozpoczęła się poranną mszą św., której przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Podczas Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej nastąpiło złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

- Okres Wielkiego Postu, który przeżywamy, domaga się od nas dogłębnego rozważenia sprawy życia i śmierci. Istnieje bowiem w naszym świecie i w naszej Ojczyźnie narastające zagrożenie wartości ludzkiego życia (…) Przychodzimy dzisiaj do Domu Matki, życia i naszego zawierzenia, aby wypraszać dla wszystkich ludzkich sumień światło i moc Bożego Ducha, ażeby dojrzewało w nich poczucie odpowiedzialności za każde życie poczęte pod sercem matki. Ufamy, że Maryja wyprosi nam u Syna zwycięstwo życia nad śmiercią, w naszych domach i w naszej Ojczyźnie – modlił się abp Wacław Depo.

Apel o zaprzestanie finansowania in vitro

Przed godz. 11.00 uczestnicy pielgrzymki, którzy zjechali do Częstochowy z różnych stron kraju, przenieśli się do Sali Papieskiej, gdzie po przywitaniu przez Wojciecha Ziębę, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i syna Antoniego Zięby, mieli okazję wysłuchać kilku wystąpień.

Najpierw odczytano jednak przesłanie do mediów, w którym mowa była m.in. o tym, że szczególnym okrucieństwem jest zabijanie dzieci w łonach matek, ponieważ każdemu przysługuje prawo do życia, dlatego zaapelowano o przyjęcie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Piotr Wiewióra

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.