Bartłomiej Romanek

Pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę. Tak kilkadziesiąt tysięcy miłośników jednośladów modliło się przed rokiem

Pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę, 7 kwietnia 2020 rok Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NAST Fot. Bartłomiej Romanek Pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę, 7 kwietnia 2020 rok Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Bartłomiej Romanek

Kilkadziesiąt tysięcy ścigaczy i chopperów, warkot motorów i charakterystyczny zapach. W ostatnich latach kwiecień kojarzył się w Częstochowie nie tylko z inauguracją sezonu żużlowego i świętami Wielkiej Nocy, ale przede wszystkim z dwoma pielgrzymkami motocyklowymi, które przyciągały w aleję NMP i na Jasną Górę dziesiątki tysięcy wiernych.

Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbył się jak dotychczas po raz ostatni 7 kwietnia 2020 roku. Była. Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklistów rozpoczęła się dzień wcześniej.

W sobotę, 6 kwietnia, o godz. 17 odbyła się zbiórka przed Domem Pielgrzyma, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem kpt. Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". Później odbyło się motocyklowe spotkanie w Sali Różańcowej oraz apel jasnogórski.

Tradycyjnie najwięcej motocyklistów przyciągają jednak niedzielne uroczystości na Jasnej Górze. O godz. 10 ruszyła uroczysta parada z Przeprośnej Górki na Jasną Górę. Główna grupa motocyklistów wjechała ok. godz. 10.30. Ale motocykliści przyjeżdżali do Częstochowy od wczesnych godzin porannych.

W mszy świętej, która rozpoczęła się o godz. 12 wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy motocyklistów. Jednoślady z trudem mieściły się w alei Sienkiewicza i III alei NMP. Wielu motocyklistów bierze udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy.

W tym roku pielgrzymka motocyklistów, a właściwie dwie (bo co roku odbywa się jeszcze Zjazd Gwiaździsty), zostały odwołane, podobnie jak większość wydarzeń religijnych na Jasnej Górze. Motocykliści na pewno wierzą, że spotkają się na Jasnej Górze w 2021 roku.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.