Bartłomiej Romanek

Pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę. Tak kilkadziesiąt tysięcy miłośników jednośladów modliło się przed rokiem

Pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę, 7 kwietnia 2020 rok Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NAST Fot. Bartłomiej Romanek Pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę, 7 kwietnia 2020 rok Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Bartłomiej Romanek

Kilkadziesiąt tysięcy ścigaczy i chopperów, warkot motorów i charakterystyczny zapach. W ostatnich latach kwiecień kojarzył się w Częstochowie nie tylko z inauguracją sezonu żużlowego i świętami Wielkiej Nocy, ale przede wszystkim z dwoma pielgrzymkami motocyklowymi, które przyciągały w aleję NMP i na Jasną Górę dziesiątki tysięcy wiernych.

Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbył się jak dotychczas po raz ostatni 7 kwietnia 2020 roku. Była. Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklistów rozpoczęła się dzień wcześniej.

W sobotę, 6 kwietnia, o godz. 17 odbyła się zbiórka przed Domem Pielgrzyma, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem kpt. Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". Później odbyło się motocyklowe spotkanie w Sali Różańcowej oraz apel jasnogórski.

Tradycyjnie najwięcej motocyklistów przyciągają jednak niedzielne uroczystości na Jasnej Górze. O godz. 10 ruszyła uroczysta parada z Przeprośnej Górki na Jasną Górę. Główna grupa motocyklistów wjechała ok. godz. 10.30. Ale motocykliści przyjeżdżali do Częstochowy od wczesnych godzin porannych.

W mszy świętej, która rozpoczęła się o godz. 12 wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy motocyklistów. Jednoślady z trudem mieściły się w alei Sienkiewicza i III alei NMP. Wielu motocyklistów bierze udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy.

W tym roku pielgrzymka motocyklistów, a właściwie dwie (bo co roku odbywa się jeszcze Zjazd Gwiaździsty), zostały odwołane, podobnie jak większość wydarzeń religijnych na Jasnej Górze. Motocykliści na pewno wierzą, że spotkają się na Jasnej Górze w 2021 roku.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.