Pielgrzymka Młodzieży Narodowej i antyfaszyści pod Jasną Górą WIDEO + ZDJĘCIA Z pochodniami pod hasłem: Wolność Wiara Nacjonalizm

Czytaj dalej
Fot. Piotr Ciastek
RED

Pielgrzymka Młodzieży Narodowej i antyfaszyści pod Jasną Górą WIDEO + ZDJĘCIA Z pochodniami pod hasłem: Wolność Wiara Nacjonalizm

RED

5. Pielgrzymka Młodzieży Narodowej na Jasnej Górze odbyła się w sobotę 14 kwietnia 2018 odbyła się pod hasłem: Wolność, Wiara, Nacjonalizm, W sanktuarium zgromadzili się przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i innych organizacji, w sumie ponad 1 tys. osób. Zwieńczeniem pielgrzymki był Apel Jasnogórski i przemarsz młodzieży z pochodniami. Niedaleko Jasnej Góry przeciwko pielgrzymce protestowały środowiska antyfaszystowskie.

5. Pielgrzymka Młodzieży Narodowej rozpoczęła się od mszy św. w Kaplicy Matki Bożej. Następnie odbyła się konferencja w auli o. Kordeckiego.

Jeszcze podczas briefingu prasowego przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej odnieśli się do listu, jaki wystosowano do przeora w sprawie pielgrzymki. - Zaśmiałem się, co mogę powiedzieć, zaśmiałem się z samego tytułu, oznajmującego, że są to intelektualiści, gdzie mowa jest o panie Hołdysie, który ma podstawówkę, lub nie ma matury, dlatego ciężko mi odnosić się do tej inicjatywy poważnie, warto jednak zaznaczyć, że jest to wyjątkowa bezczelność środowisk antyklerykalnych i środowisk antykatolickich. Pod tym listem podpisały się osoby, np. skrajni antyklerykałowie i pełna śmietanka, która Kościoła nie nawiedzi, która w stosunku do Kościoła jest chora z nienawiści. I teraz ci ludzie mają czelność dyktować ojcom paulinom czy mają przyjmować katolików na Jasną Górę czy nie - mówił Ziemowit Przebitkowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

Po Apelu Jasnogórskim o godz. 21 uczestnicy pielgrzymki zaprezentowali świetlną oprawę i mieli przejść pod Pomnik Nieznanego Żołnierza w Aleję Sienkiewicza, co jednak się nie stało, ponieważ tam czekali na nich przeciwnicy pielgrzymki. Policja nie pozwoliła na ich konfrontację. Protestujący czekali z transparentami, na których widniały hasła: "Nacjonalizm to nie patriotyzm", "Biała Polska tylko zimą", czy "Jasna Góra matecznikiem polskiego neofaszyzmu". Pielgrzymkę Młodzieży Narodowej ochraniało kilkuset policjantów z Częstochowy, Kłobucka, Myszkowa, Lublińca czy Gliwic.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:TOP 100 osób z woj. śląskiego. Z tych postaci jesteśmy dumni ZDJĘCIAMieszkania M2 w woj. śląskich na sprzedaż. Sprawdźcie CENY + ZDJĘCIANiedziele handlowe i wolne od handlu SPRAWDŹ KALENDARZ 2018Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego AKTUALNE NAZWISKA I ZDJĘCIAStrzeż się tych miejsc. Tutaj stoją tirówki. Jest niebezpiecznie ZDJĘCIAKalendarz sportowy 2018: Piękne ciała nagich sportowców ZDJĘCIARED

Komentarze

39
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Kasia

Nigdy nie sądziłam, że ktoś jest w stanie obrazić moje uczucia religijne - moje, katoliczki, chrześcijanki. Otóż te osoby z wizerunkiem orła przypominającym, jako żywo, godło Trzeciej Rzeszy - te osoby z pochodniami a la faszystkowskie wiece, te osoby biorące na sztandary Jezusa z Nazaretu (Żyda, który głosił miłość wobec nieprzyjaciół i siadał przy stole z wykluczonymi) otóż owe osoby obrażają moje uczucia religijne. Osoby Te robią z religii miłości kloakę dla swoich nienawistnych instynktów. OSOBY TE POPEŁNIAJĄ ŚWIĘTOKRADZTWO - po prostu bluźnią. Czuję, że w najpodlejszy sposób obrażono moje uczucia religijne.

-

o kim, o czym? o '"panu Hołdysie", faszystowski niedouku. Masz kisiel zamiast mózgu. jak wam hooye nie wstyd...

Anna Pac

Szkukajcie na fB;

K
z

N
s
z
z

S
o
l
i
d
a
r
n
o
s
c

O
r
g
a
n
i
s
t
o
w 11

Jonn

To Najgorsza po 1945 roku pis-HANIEBNA ZMIANA, T.K.M...pis-Złodzieje Państwowej KASY... pis-pOSŁY i Czarno-Sukienkowa MAFIA głównie toruńskiego Rydza OKRADA Polskę i Polaków na POTĘGĘ...TAKIEJ GRABIEŻY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH JESZCZE NIGDY NIE BYŁO...
Ta PiS-HANIEBNA Zmiana na Kaczy-Stan zakończy sie tak jak ta Wycieczka zorg. przez kanc. pis-denta (Pijany Yenerał : Czy ktoś TU POLEWA)... ŚP.Blida, Lepper, KATASTROFĄ dla Polski i Polaków, tylko "Kosztów i TRUPÓW" będzie o wiele, wiele więcej...

no pasaran!

tępe byczki, różnej maści męty, niespełnione ideały i kibolstwo to narybek polskiej młodzieży narodowców popieranej przez czarną sektę. Nie mają wykształcenia, stałej pracy a ich program i hasła opierają się na społecznym rozdawnictwie i wyciągania pieniędzy od uczciwie pracujących obywateli.

Kordecki

Jak nacjonalizm i wiara w kaczora ma się do pierwszego przykazania Dekalogu? Może trzeba młodzieży wytłumaczyć: Nie będziesz miał Bogów cudzych... nie wolno ci zwracać się z pogardą do brata swego w imię chorego patriotyzmu. To wszystko przez te nieodpowiedzialne słowa premier o wstawaniu z kolan itp.

Alojz

CIEKAWE JAK TERAZ WIELEBNI , AGENCI WATYKANU Z DYPLOMATYCZNYMI PASZPORTAMI W KIESZENI STANĄ Z NAMI POLAKAMI W SZEREGU I SPOJRZĄ NAM PROSTO W OCZY KIEDY BĘDZIEMY ŚWIĘTOWALI 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ? NIEPODLEGŁOŚCI KTÓRĄ BISKUPI KOŚCIOŁA RK NAM ZABRALI A PIERWSI KTÓRZY NAM JĄ ODDALI BYLI ROSJANIE , CIEKAWE CZY STANĄ ONI W SZEREGU Z NASZYMI RZĄDZĄCYMI CZY RZĄD ICH USZANUJE I ZAPROSI PRZEDSTAWICIELI FEDERACJI ROSYJSKIEJ CZY BĘDZIE DALEJ POKORNIE CAŁOWAŁ WIELEBNYCH PO PIERŚCIENIACH I UDAWAŁ ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO

Ginter

W obliczu zalewu arabskim śmieciem i muzułmańskiej swołoczy Młodzież Wszechpolska jest dla nas jedynym ratunkiem. To nie jest mowa nienawiści - to jest moje zdanie na temat ludzi, których szumnie nazywa się imigrantami, a którzy napadają na mieszkańców krajów, do których się wdzierają, sami między sobą akceptując współżycie z nieletnimi. Niech wrócą tam, skąd przyszli. Dlaczego mamy być zmuszani do znoszenia ich obecności???

777 JEZUS NIE BYŁ RZYDEM TYLKO RZYDY GO Z MIIEŁOSCI POLACKI UKRZYRZO WAŁY

LIBER TYNCZOWEJ SWASTYKI I ANTIFY WAFELL SS PO TUSKU lumPO DYZMESSMENÓW ELYTY 30@% A RESZTA FRAYERY MOCHERY EMERYTY I EMIG GRANTY.

hfd

Śmieć ONR
kośćioł na wysypisko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.