Pielgrzymi będą się musieli zahartować...

Czytaj dalej
Fot. FOT. ARCHIWUM URZĘDU GMINY I MIASTA
(EKT)

Pielgrzymi będą się musieli zahartować...

(EKT)

Gmina Proszowice. W gminach trwają coraz intensywniejsze działania związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. W większości miejscowości wszystko jest już zapięte na ostatni guzik.

Niedawno do gminy dotarły urządzenia z prysznicami, mające stanąć przy obiektach, w których nie ma natrysków lub ich liczba jest niewystarczająca dla określonej grupy osób. Zgodnie z umową dostarczyła je Kuria Krakowska.

W proszowickiej gminie pielgrzymi zamieszkają w dziewięciu obiektach. W pięciu nie ma pryszniców: w szkołach w Koczanowie, Ostrowie, Żębocinie. Brakuje ich także w remizie w Bobinie , ale gmina kupiła straży dwa kontenery, każdy z trzema zasłanianymi kabinami, umywalkami i toaletami. Tam będzie możliwość doprowadzenia ciepłej wody.

Natomiast pielgrzymi zamieszkali w szkołach, będą się myć pod gołym niebem i hartować zimną wodą, ponieważ do urządzeń przysłanych przez Kurię nie da się podłączyć ciepłej wody.


Autor: Joanna Urbaniec

Urzędnicy zastanawiają się, w jaki sposób, chociaż w minimalnym stopniu dostosować prysznice, by ludzie w nieskrępowany sposób mogli z nich korzystać. Nie bardzo da się zawiesić zasłonki, może rozwiązaniem będą parawany, ale to dodatkowy koszt, a gmina nie uwzględniała go w wydatkach na ŚDM. Nie można też niczego zmieniać w instalacji natrysków, gdyż mają być zwrócone do Kurii w niezmienionym stanie.

(EKT)

Komentarze

18
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

zimny prysznic

Robicie sobie jakieś jaja z młodzieży z Włoch, Hiszpanii, jak mają się myć na wolnym powietrzu, i może jeszcze zimną wodą, tak chcecie przyjmować młodych , a gdzie łazienki, obciach i wstyd to nie średniowiecze.

gość

O ŚDM wiadomo od dawna, dlaczego więc w szkołach nie zamontowano chociaż po parę kabin prysznicowych. Możliwości były, natomiast pieniądze idą na głupie imprezy. Ponieważ wiemy, że gmina jest zadłużona to czy nie lepiej byłoby ograniczyć te imprezy na rzecz poprawienia infrastruktury?. Mamy Kraków niedaleko i jak potrzebujemy rozrywek to możemy korzystać, zresztą są one na poziomie. To jest już szaleństwo robić nas w bambuko.

Mał

Skoro przyjęli pieniądze od pielgrzymów to księża będą musieli ich przyjąć do własnej łazienki. Zapowiadają chłodne dni, więc kąpiel pod chmurką nie wchodzi w grę!

pielgrzym

Czy wiecie , że pielgrzymi płacą nie małą kwotę za to co dostaną od Was za darmo? Oni będą mieć uzasadnione pretensje , ponieważ myślą, że za to płacą koło 760 zł.....

Woda

Czy nasza Gmina jest przygotowana na zapewnienie bezpieczeństwa zdrowia i życia pielgrzymów którzy w niedługim czasie do nas przyjadą? Co jeśli zaczną się problemy zoladkowo-jelitowe po wypiciu naszej wspaniałej wody z kilkoma rodzajami bakterii?czy dyrekcja szpitala jest na taką ewentualność przygotowaną? Sądzę że nie!!

jakby

ktoś pytać czy kuria pomogła to oczywiście

A

Sam mam trzy wolne miejsca i gotowy byłem przyjąć pielgrzymó ale jak telefonowałem to mi powiedziano, że nie można wskazać z jakiego kraju i jakiej narodowości ludzi chce się gościć w swoim domu, dlatego dałem spokój.

Jak gadałem ze znajomymi to wiele osób przyjęło by pielgrzymów jakby mieli wpływ na to kogo im przydzielą

!!!

tych z kurii dać pod takie natryski.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.