Piątka białostockich radnych chce, by PiS pozbawiło Łupaszkę ulicy

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Piątka białostockich radnych chce, by PiS pozbawiło Łupaszkę ulicy

Tomasz Mikulicz

To rodzaj politycznej prowokacji – komentuje Tomasz Madras z PiS i zastrzega, że klub nie zmieni zdania. Wokół kontrowersyjnej nazwy ulicy wciąż jest gorąco.

- Nie przynosi to nam jako miastu chwały i nie takimi sytuacjami powinniśmy się szczycić - mówi Adam Musiuk, radny Forum Mniejszości Podlasia.

Razem ze swoim klubowym kolegą Stefanem Nikiciukiem, Maciejem Biernackim z PO, Katarzyną Todorczuk z komitetu Truskolaskiego i Wojciechem Koronkiewiczem z SLD zamierza zgłosić na poniedziałkowej sesji projekt uchwały na temat ul. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszko. Wnioskodawcy chcą, by PiS cofnęło swoją kwietniową decyzję i kontrowersyjnego patrona zamieniło na nazwę „ulica Podlaska”.

- To najlepsze rozwiązanie, jakie może być. W okolicy jest ul. Kujawska czy Pomorska - mówi Janina Huk, którą spotkaliśmy przy ul. Łupaszki.

Dodaje, że trzeba tak nazywać ulice, by nikogo to nie bulwersowało, a nie tworzyć podziały. - Tym bardziej że nas, mieszkańców, nikt o zdanie nie pytał - podkreśla.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

  • czy radni Prawa i Sprawiedliwości zgodzą się na zmianę nazwy ilicy

 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.