PS

Paweł Zatorski: - Minimum to trzecie miejsce

Paweł Zatorski,  libero naszej reprezentacji. Fot. Paweł Zatorski Paweł Zatorski, libero naszej reprezentacji.
PS

Po wygranym meczu z Belgią, o szansach na wyjazd na igrzyska, grze na dwóch libero i dekoncentracji w drugim secie, Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski opowiada w rozmowie z Pawłem Skrabą i Tomaszem Więcławski

- Wygraliśmy 3-0 z Belgami, ale wynik może zmylić. Wcale nie było łatwo.
- Dokładnie. Przestrzegałem przed lekceważeniem przeciwników, bo to dobry zespół. Znacząco poprawili swoją grę w ostatnim czasie. Groźni są przede wszystkim w zagrywce. Przycisnęli w II secie i o mały włos by go wygrali. Na szczęście zachowaliśmy chłodną głowę i szybko możemy się udać do hotelu. Ale tu każdy mecz będzie bardzo trudny, bo nikt się nie położy. Przecież igrzyska, o które walczymy, to najważniejsza impreza czterolecia.

- Co stało się w II secie? Prowadziliśmy grę i nagle zdarzył się przestój. To dekoncentracja?
- Nie. Graliśmy skoncentrowani, ale wywarli na nas w pewnym momencie większą presję, a nam nie udało się skończyć kilku ataków i było groźnie. Na szczęście opanowaliśmy sytuację.

Paweł Zatorski,  libero naszej reprezentacji.
Paweł Skraba Paweł Zatorski zmienia się na parkiecie z Damianem Wojtaszkiem.

- Jutro gramy z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie. Trzeba walczyć o zwycięstwo, żeby ominąć Francuzów w półfinale?
- Nie będziemy kalkulowali. Chcemy wygrywać kolejne mecze i osiągnąć założony cel. Minimum to awans do turnieju interkontynentalnego, który daje drugie bądź trzecie miejsce w tym turnieju. Najlepiej byłoby jednak wygrać i już teraz mieć zapewniony wyjazd do Rio de Janeiro.

- Zmieniacie się na boisku z Damianem Wojtaszkiem. Ty odpowiadasz za przyjęcie, a on za obronę. Dobrze to wygląda jak na razie.
- Cieszę się. To dla nas sytuacja nowa, bo w klubie gramy na pełnym dystansie, ale staramy się realizować założenia trenera, jak tylko potrafimy. Oby szło nam przynajmniej tak dobrze, jak do tej pory.

PS

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.