Paweł Gzyl

Paweł Wilczak na ekranie i w życiu z Joanną Brodzik

Paweł Wilczak jest typem amanta w rodzaju Humphreya Bogarta: trochę tajemniczy, jakby zmęczony, dwuznacznie uśmiechnięty. Nic dziwnego, że kobiety lubią Fot. Piotr Litwic/TVN Paweł Wilczak jest typem amanta w rodzaju Humphreya Bogarta: trochę tajemniczy, jakby zmęczony, dwuznacznie uśmiechnięty. Nic dziwnego, że kobiety lubią oglądać go na ekranie
Paweł Gzyl

Rodzice chcieli, by kontynuował lekarskie tradycje. On jednak uwielbiał oglądać filmy z Winnetou i Louisem de Funèsem. Dlatego postanowił zostać aktorem. Sławę przyniósł mu sitcom „Kasia i Tomek”, na planie którego poznał swoją przyszłą partnerkę.

Ostatnio widywaliśmy Pawła Wilczaka w reklamach. Wścibskie media ustaliły, że to przez kredyt we frankach szwajcarskich. Paweł kupił wraz z Joanną Brodzik piękny apartament w Wilanowie - i teraz muszą go spłacać. Dowiedziano się też, że dzieci pary chodzą do prywatnej szkoły, gdzie czesne wynosi aż 1350 zł za miesiąc. Nic więc dziwnego, że do niedawna Paweł i Joanna grali przede wszystkim w lukratywnych reklamach.

To się jednak zmienia. Paweł Wilczak zakończył właśnie zdjęcia do filmu „Pan T.” Nowy obraz Marcina Kryształowicza opowiada o powojennych czasach w Peerelu, kiedy jedną z form buntu wobec komunistycznej władzy był jazz. Fabuła filmu jest luźno oparta na losach cenionego pisarza z tamtego okresu - Leopolda Tyrmanda. I trzeba przyznać, że Paweł Wilczak jest wręcz łudząco do niego podobny.

- Nie chciałbym zdradzać, co się z nim dzieje, ale najogólniej mówiąc, starałem się, żeby zawrzeć w tej postaci to, że jest prawym człowiekiem. To przekłada się w starciu z brutalną rzeczywistością na różne siniaki i blizny, natomiast ważne jest, żeby potrafić wywalczyć w takich warunkach własną niezależność - zapowiada aktor w Onecie.

Czytaj więcej:

  • Nauczycielka chciała zaangażować mnie do kółka tanecznego. Jak przebiegały losy Pawła?
  • Biografia Pawła Wilczaka

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.