Anna [email protected]

Pati wierzy w miłość i cuda. Walczmy razem o jej zdrowie

Patrycja Sowa - młoda, piękna, dobra, pracowita i sympatyczna.  Tylko zaszwankowało zdrowie. Wszyscy wierzą, że i ono wróci. Fot. nadesłane Patrycja Sowa - młoda, piękna, dobra, pracowita i sympatyczna. Tylko zaszwankowało zdrowie. Wszyscy wierzą, że i ono wróci.
Anna [email protected]

Mówią na nią Pati. Sympatyczna i uśmiechnięta 19-latka zmaga się z chorobą nowotworową. Znajomi się skrzyknęli i organizują dla niej pomoc.

Patrycja Sowa ma guza na kręgosłupie. Dzielnie zmaga się z chorobą. Skończyła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie, była praktykantką w hotelu „Roal”, pracowała tam w kuchni.

- Wspaniała dziewczyna - mówią tam o niej. - Dobra, pracowita, ładna i sympatyczna. Lubiana.

Niestety, dotknęła ją ciężka choroba. Bóle kręgosłupa, wizyty u lekarzy i typowe u nas odsyłanie. W końcu rodzina uzbierała pieniądze na wykonanie prywatnego badania - rezonansu. Szok - jest duży guz, który uciska rdzeń kręgowy, powodując niedowład i utratę czucia w nogach. Dziewczyna przeszła trzy operacje. Były też naświetlania. Patrycja jest leczona w Gdańskiej Akademii Medycznej. Teraz jest w Chojnicach. Prawdopodobnie czekają ją wkrótce kolejne naświetlania. Potrzebne są pieniądze na jej leczenie i rehabilitację. Stąd przyjaciele i bliscy skrzyknęli się. - Przed nią jeszcze długa droga, ale wszyscy wierzymy i wiemy (!), że odniesie sukces i wygra z chorobą i będzie biegać - piszą na Facebooku.

W sobotę w hali sportowej w Czersku będzie impreza pt. „Charytatywnie dla Pati”. Zacznie się o godz. 16. By w niej uczestniczyć, trzeba kupić cegiełkę w cenie 10 zł. Można je nabyć w hotelu „Roal”, Centrum Informacji Turystycznej, sklepie „Hektor”, hali sportowej i Ośrodku Kultury w Czersku. Ostatnio mogli je nabyć na swoich zajęciach m.in. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Zainteresowanie jest duże - słyszymy w hotelu. - Ale jeszcze są. Zachęcamy do kupienia.

Nawet jeżeli ktoś nie ma możliwości pójść do hali, może ją nabyć w szczytnym celu. A w hali będzie się działo wiele. Będzie pokazowy występ klubu LUKS-Pol Czersk w szermierce. Pokażą się na boisku Orły Czersk Hokej Team. Zobaczymy efektowny pokaz jo-jo Jakuba Plądra, uczestnika Mistrzostw Europy w jo-jo. Do tego fantastyczny pokaz grupy Paradise i występ muzyczny m.in. Januarego Porębskiego, półfinalisty „Mam talent”.

Będzie też licytacja i mecz piłki nożnej: uczniowie ZSP Malachin kontra absolwenci ZSP Malachin.

- A dobro, przyjaźń, bezinteresowność, życzliwość, wiara, nadzieja, miłość - to wszystko są cuda! One się nie zdarzają! One są wokół nas! - tak niedawno pisała na swoim profilu na Facebooku Patrycja.

Wierzycie jak Patrycja, że życzliwa bezinteresowna miłość sprawia cuda? Przyjdźcie do hali sportowej w sobotę i wesprzyjcie ją.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.