Łukasz Winczura

Pasja do średniowiecznego rycerstwa zaprowadziła ich na plan „Korony królów”

Wspólny papieros z królem Kazimierzem na zakończenie zdjęć? Czemu nie. Przecież ten kadr i tak nie trafi na szklany ekran... Fot. archiwum Wspólny papieros z królem Kazimierzem na zakończenie zdjęć? Czemu nie. Przecież ten kadr i tak nie trafi na szklany ekran...
Łukasz Winczura

Do ekipy flagowego serialu Telewizji Polskiej dołączyło Stowarzyszenie Miłośników Historii Wataha Rycerska. To kolejny tarnowski akcent w „Koronie królów”, po postaciach historycznych: założyciela miasta - Spycimira oraz jego syna Jaśka oraz aktorze Ireneuszu Pastuszaku, który zagrał rolę księcia Przemysława Sieradzkiego.

Skrzyknęli się rok temu. Połączyła ich pasja do historii, a osobliwie - rycerstwa średniowiecznego. Na co dzień spotykają się w Nowej Jastrząbce. Cieszą się przychylnością wójta Lisiej Góry. Pokazują się przy okazji różnych imprez z udziałem grup rekonstrukcyjnych. A już wkrótce zadebiutują na małym ekranie.

Na plan filmowy trafili trochę przypadkiem. Ktoś przeczytał anons, że producenci „Korony królów” poszukują statystów. Ośmiu śmiałków z Watahy bez dłuższego zastanowienia kupiło bilety kolejowe do Sztumu, gdzie w połowie stycznia odbywał się casting. Oprócz nich, zjawiło się jeszcze kilkadziesiąt osób z całej Polski. Krótka rozmowa, próbne fotografie. Tego samego dnia werdykt.

- „Jesteście przyjęci”, usłyszeliśmy. Pewnie wpływ na to miał fakt, że byliśmy ubrani stosowanie do epoki. A może też i to, że byliśmy nieogoleni - uśmiecha się Jacek Litwin, którego obsadzono w roli Jana z Dobruszki, posła czeskiego.

Tarnowską grupę powinniśmy zobaczyć w 48 i 49 odcinku serialu, które zostaną wyemitowane około 20 marca.

Czytaj więcej:

  • Czy praca aktora jest trudna?
  • Jak było na planie serialu?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Winczura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.