Parafię katedralną czeka termomodernizacja. Wartość projektu 4,5 mln zł

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda

Parafię katedralną czeka termomodernizacja. Wartość projektu 4,5 mln zł

Krzysztof Ogiolda

Umowę w opolskiej kurii podpisali w czwartek wiceprezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz proboszcz parafii katedralnej w Opolu.

- Projekt jest bardzo ambitny - przyznał proboszcz, ks. dr Waldemar Klinger. - Korzystając z dotacji NFOŚ chcemy w katedrze uzupełnić drugą połowę witraży w ramach termomodernizacji (pierwsza część została wykonana z własnych funduszy parafii). Na domu parafialnym powstanie minifarma fotowoltaiczna. Dzięki niej pompa powietrza będzie ogrzewać katedrę (nadmuch zostanie umieszczony pod ławkami). Termomodernizacja obejmie też dom parafialny, który – zbudowany na przełomie lat 70. i 80. - radykalnie jej potrzebuje. Wreszcie termomodernizacja obejmie też dach plebanii, który nie był remontowany od 1945 roku. Także w kościele św. Sebastiana zostanie wykonany remont dachu i założone ogrzewanie podłogowe.

Łączna wartość projektu wyniesie 4.458. 000 zł. W tym 4 mln 154 tysiące stanowi dotacja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , zaś 304 tys. wkład własny parafii katedralnej. Prace potrwają do jesieni 2023 roku.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Krzysztof Ogiolda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.