Papieża powita dźwięk Dzwonu Miłosierdzia

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Jolanta Białek

Papieża powita dźwięk Dzwonu Miłosierdzia

Jolanta Białek

Brzegi. Dzwon, który powstaje specjalnie na Światowe Dni Młodzieży 2016, zostanie odsłonięty 3 kwietnia. Ważący 500 kg symbol ma być kolejną trwałą pamiątką po festiwalu młodych.

Wykonany z mosiądzu Dzwon Miłosierdzia będzie brzmiał w tonacji a1. Ważący pól tony symbol - ozdobiony znakiem Światowych Dni Młodzieży oraz herbami papieży Franciszka i Jana Pawła II oraz kardynała Dziwisza - zostanie odlany w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu, a zawieszenie, serce i napęd dzwonu wykona firma Rduch Bells&Clocks z Czernicy.

- Dzwon jest prezentem dla Wieliczki od kardynała Stanisława Dziwisza. Zapowiedział on już jakiś czas temu, że przekaże na Campus Misericordiae specjalny symbol, który stanie się trwałą pamiątką po Światowych Dniach Młodzieży - powiedziała nam Magdalena Golonka z wielickiego magistratu.

Dzwon Miłosierdzia zostanie zamontowany przy ośrodku dla osób potrzebujących i niepełnosprawnych, który gmina Wieliczka buduje od ubiegłorocznych wakacji na obszarze, gdzie odbędą się ŚDM 2016. Rejon ten sąsiaduje z nowym rondem, któremu kilka miesięcy temu nadano nazwę - Światowych Dni Młodzieży. W kolejnych latach w tej okolicy ma powstać także olbrzymi magazyn Caritasu, w którym będzie przechowywana żywność dla osób potrzebujących z całej Małopolski.

Autor: Joanna Urbaniec

- Po ŚDM na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej będą dwa obszary: strefa społeczna - z placówkami dla osób potrzebujących oraz strefa inwestycyjna - mówi Magdalena Golonka.

Dzwon Miłosierdzia zostanie odsłonięty 3 kwietnia. Zabrzmi on na przywitanie papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także na inaugurację głównych uroczystości międzynarodowego festiwalu młodych, zaplanowanych na Kampusie Miłosierdzia w Brzegach.

Jolanta Białek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.