Papież odwiedził kardynała Macharskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. fot. Anna Kaczmarz
Piotr Subik

Papież odwiedził kardynała Macharskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piotr Subik

Wizyta w szpitalu. Papież Franciszek odwiedził znajdującego się w śpiączce byłego metropolitę krakowskiego kard. Franciszka Macharskiego.

„Papież Franciszek odwiedzi kard. Macharskiego umierającego w klinice przy ul. Kopernika, no i pomodli się za chorych i niemowlaki w sąsiedztwie” - napisał już wcześniej na Twitterze jezuita ksiądz Krzysztof Mądel z Krakowa. Nie jest to wcale zaskakujące zachowanie papieża. Na przykład, aby zapewnić o modlitwie i udzielić błogosławieństwa, dzwonił on do arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kiedy w połowie lipca br. ten dożywał swych dni w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Autor: Piotr Drabik

Przypomnijmy. 89-letni kardynał Franciszek Macharski był metropolitą krakowskim w latach 1979-2005. W czerwcu tego roku upadł na schodach, wychodząc z mieszkania na spacer i złamał kręgosłup. Nieprzytomny od razu trafił pod opiekę specjalistów z Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. To wtedy kard. Stanisław Dziwisz udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych i poprosił wiernych o modlitwę wsparcia. Kardynał Macharski przeszedł m.in. zabieg stabilizacji części potyliczno-szyjnej kręgosłupa. Wciąż nie odzyskał przytomności.

Piotr Subik

Redaktor i dziennikarz "Dziennika Polskiego". Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa, obronności, wojska i służb mundurowych. Pisze także o historii ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z antykomunistycznym podziemiem z lat 1945-63.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.