Papież Franciszek tylko na Błoniach?!

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Grzegorz Skowron

Papież Franciszek tylko na Błoniach?!

Grzegorz Skowron

Obradujący w Warszawie Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży zastanawia się nad rezygnacją ze mszy św. w Brzegach pod Wieliczką. O zmianach w programie papieskiej pielgrzymki mogą zdecydować względy bezpieczeństwa.

Jednym z powodów takiej decyzji może być brak zgody na zamknięcie autostrady A4 i zamienienie jej na parking dla autobusów dowożących pielgrzymów. Miejsce przewidziane na główne spotkanie młodzieży z papieżem Franciszkiem jest też słabo skomunikowane, a ewakuacja uczestników uroczystości po jej zakończeniu będzie trwać wiele godzin.

Autor: Joanna Urbaniec

Dużo łatwiej jest zapewnić bezpieczeństwo na krakowskich Błoniach, gdzie wiele razy tłumy uczestniczyły w mszach odprawianych przez papieża Jana Pawła II, a 10 lat temu – przez Benedykta XVI.

Jak podaje lovekrakow.pl, rozważane jest także przeniesie głównych uroczystości na lotnisko w Pobiedniku. Taką lokalizację (jako jedną z dwóch możliwych, oprócz Błoń) podaje portalowi wojewoda małopolski Józef Pilch.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, krakowska kuria jest zaskoczona propozycjami zmian, tak samo jak władze Wieliczki, które od kilku miesięcy przygotowują się do przyjęciach pielgrzymów w Brzegach.

O tym, co zdecydował Komitet Organizacyjny ŚDM poinformujemy w jutrzejszym „Dzienniku Polskim”.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.