Paweł Gzyl

Pannonica Festival to impreza, która przyciąga całe rodziny

Pannonica Festival na trzy dni zamienia Barcice w miejsce rodzinnego pikniku z folkową muzyką Fot. Archiwum Pannonica Festival na trzy dni zamienia Barcice w miejsce rodzinnego pikniku z folkową muzyką
Paweł Gzyl

W czwartek w Barcicach pod Nowym Sączem rozpoczyna się trzydniowy festiwal muzyki bałkańskiej, na którym występują największe gwiazdy gatunku z całego świata.

W Barcicach nad Popradem między 30 sierpnia a 1 września odbędzie się jeden z najważniejszych festiwali w Polsce, festiwal etnicznej muzyki bałkańskiej. Co roku przyciąga on międzynarodową publiczność, szukającą folkloru w najlepszym wydaniu.

- Muzyka bałkańska, węgierska czy cygańska, jaką prezentujemy na festiwalu to nisza, ale okazuje się, że na tyle pokaźna, by ściągnąć do Barcic parę tysięcy osób gotowych przyjechać do nas z drugiego końca Polski, czy nawet z zagranicy - tłumaczy Wojciech Knapik, dyrektor artystyczny festiwalu.

Czytaj więcej i dowiedz się, czego możesz się spodziewać na tegoroczym Pannonica Festival i dlaczego warto go odwiedzić. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.