Ola Gurba rwała się do kuchni od małego. Teraz serwuje polowanie na krewetki

Czytaj dalej
Julita Januszkiewicz

Ola Gurba rwała się do kuchni od małego. Teraz serwuje polowanie na krewetki

Julita Januszkiewicz

Uwielbia robić babeczki, torty, ciasta i pizzę. Ola Gurba z Grabówki koło Białegostoku dostała się do finałowej szesnastki popularnego programu MasterChef Junior.

Bardzo się stresowałam - opowiada 9-letnia Ola Gurba. W ubiegłą niedzielę wystąpiła w drugim odcinku telewizyjnego show MasteChef Junior. Dzieci musiały przygotować dania rybne. Dziewczynka wymyśliła potrawę o tajemniczej nazwie „Polowanie na krewetki”. Do smaku dodała też sos z mango i szpinak.

- Chciałam przygotować danie z owocami morza, więc pomyślałam, że może wykorzystam krewetki - opowiada dziewczynka.- Zastanawiałam się, co można dodać do nich. Granat, cytrynę, a może jabłko? Ale w końcu wpadłam na pomysł, że mango będzie pasowało najlepiej - uśmiecha się Ola.

Swoje popisowe danie nazwała „Polowanie na krewetki”.

- Bo były schowane pod roszponką. Żeby je zjeść trzeba było je spod niej wygrzebać, czyli upolować - wyjaśnia dziewięciolatka.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.