Urszula Wolak

Od liceum w Nowej Hucie przez Himalaje po krakowski teatr

Liceum w Nowej Hucie w „Ostatniej lekcji” Grzegorza Zaricznego Fot. Mat. prasowe Liceum w Nowej Hucie w „Ostatniej lekcji” Grzegorza Zaricznego
Urszula Wolak

W najbliższą niedzielę rozpocznie się 58. Krakowski Festiwal Filmowy. Przed nami około 250 filmów z całego świata. Nie zabraknie również akcentów z Krakowa i Małopolski

Przed nami nie tylko międzynarodowe konkursy, filmy z całego świata, kilkuset zagranicznych gości; reżyserów, producentów i dziennikarzy, ale także mocna reprezentacja Małopolski. Wszystko dzięki sekcji poprzedzającej festiwal - Filmoteka Małopolska. Od 25 do 26 maja w Małopolskim Ogrodzie Sztuki zostanie pokazanych aż 16 tytułów zrealizowanych w ramach wojewódzkiego funduszu wspierającego powstawanie dzieł związanych z regionem.

W kolejnych dniach zobaczymy też inne filmy krakowskich twórców. W konkursie filmów dokumentalnych znalazła się „Ostatnia lekcja” w reżyserii Grzegorza Zaricznego.

- Film powstawał aż pięć lat. Reżyser nakręcił go w nowohuckim liceum, do którego uczęszczał przed laty. Podchodzi do swoich bohaterów, jak to ma w zwyczaju, z ogromną sympatią i czułością, pozwalając również i nam zbliżyć się do nich, choć praca jego kamery jest niezwykle oszczędna, budująca atmosferę intymności, bliskości - opowiada Krzysztof Gierat, dyrektor artystyczny festiwalu.

Czytaj więcej i dowiedz się, których elementów Krakowskiego Festiwalu Filmowego nie możesz przegapić! 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Urszula Wolak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

54,50 109,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.