Paweł Kowal

Od Krakowa do Brukseli: Siara

 Od Krakowa do Brukseli: Siara
Paweł Kowal

Internetowy Słownik Slangu Miejskiego określa, że dawać w szyję to „wprowadzić się w stan nietrzeźwości” albo „dać w palnik”. Jarosław Kaczyński popełnił prawdopodobnie największy błąd w kampanii wyborczej, która faktycznie właśnie się zaczyna.

Gdzieś usłyszał o jakichś danych, coś pokojarzył, coś powiedział i się zaczęło. Zamiast wycofać się następnego dnia, to w przejeździe między miejscowościami widać współpracownicy utwierdzili go w przekonaniu, że jest dowcipny i „trafnie diagnozuje sytuację”. W związku z tym w niedzielę bronił sam swoich mądrości. Nie chciała go bronić marszałek Witek, udawała, że współpracownicy zabrali jej tablet, w domu zepsuł się telewizor, a w limuzynie wyłączyli radio.

Jak Polska długa i szeroka, przypomniane przez prezesa knajackie powiedzonko o dawaniu lub nawet waleniu w szyję robi zawrotną karierę, a posłanki i posłowie PiS dzielą się na trzy grupy. Pierwsza, nieliczna, to ci, co czują zażenowanie. Przykładowo Jadwiga Emilewicz tłumaczy, że prezes powinien więcej z kobietami rozmawiać, bo wie, że słowa poparcia dla prezesowej tezy o tym, dlaczego kobiety nie mają dzieci, są obciachem.

Druga grupa to posłowie uciekający przed dziennikarzami, popiskując, że są zarobieni i nie oglądają telewizji. Trzecia grupa, najliczniejsza, dowodzi, że prezes ma rację. Jedni z nich przytaczają dane o wzroście spożycia alkoholu w ostatnich latach - i oczywiście starają się nas przy okazji oszukać, bo przecież istotą tezy J. Kaczyńskiego nie był wzrost spożycia alkoholu, ale przekonanie, że to zmniejsza skłonność do rodzenia dzieci, rechotanie nad tym faktem oraz przekonanie, że kobiety 10 razy szybciej niż mężczyźni wpadają w alkoholizm.

Niedawno w Warszawie znaleziono jednego posła PiS w stanie nieważkości - jako facet został przez prezesa potraktowany dość ulgowo i z nutą ironii. Nie przypominam nazwiska posła z rozmysłem, bo po co się nad chłopakiem pastwić.

Ludzie widzą jednak relatywny stosunek prezesa do #sprawy: męskie picie najwyraźniej jest po prostu brakiem umiaru, a kobiece przyczyną zapaści demograficznej. Pomijam już szeroko dyskutowaną w necie kwestię, czy po lampce wina wzrasta, czy maleje skłonność do stosunku płciowego i kto tu ma rację. Myślę o tym, ile tabu naruszył prezes jedną wypowiedzią, i patrzę z politowaniem na facetów - fanatyków prezesa, którzy masowo wrzucają do netu fotki prawdopodobnie pijanych dam.

Panowie, a o czym niby mają świadczyć te masowo przez was wrzucane fotki być może waszych dziewczyn albo żon po imprezie, na której był alkohol, na której i wyście mogli być, pić i dobrze się bawić? Fest siarę robicie, panowie, w ten sposób broniąc prezesa. Siara to - przypomnę slangową definicję - nie tylko pierwsze mleko u ssaków, ale także wstyd.

Paweł Kowal

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

piotr

„Gimnastyki musiał cię uczyć tkacz, a obyczajów kowal.“ — Petroniusz rzymski pisarz, filozof i polityk, domniemany autor Satyriconu 27 – 66
Czego Bóg nie dał, tego i kowal nie ukuje.
Źródło: https://quotepark.com/pl/tematy/kowal/
Głos hipokryty. Może tak powinien brzmieć tytuł cotygodniowych wynurzeń Pawła Kowala w „DP” W kolejnym słowotoku, P. Kowal, dal upust swojej obsesji i kompleksów, w odniesieniu do Jarosława Kaczyńskiego. Szkopuł w tym, że przy okazji, „strzelił sobie w kolano”, zarzucając posłowi PIS nadużywanie alkoholu.
Niedawno w Warszawie
znaleziono jednego posła PiS
w stanie nieważkości – jako facet
został przez prezesa potraktowany
dość ulgowo
i z nutą ironii. Nie przypominam
nazwiska posła z rozmysłem,
bo po co się nad chłopakiem
pastwić.
Ludzie widzą./P. Kowal/
Zastanawiam się, czy P. Kowal myśli, że ludzie są tak głupi, ciemni, że dadzą się nabrać na gadkę człowieka, który, prawdopodobnie nie stroni od alkoholu, a w dodatku obnosi się tym publicznie. Na miejscu instytucji zatrudniających P. Kowala, zwróciłbym baczniejszą uwagę na jego zachowanie w miejscu pracy. Osobną sprawa jest to, że P. Kowal łamie prawo, łamie dobre obyczaje i kuma się z komuchami, ale nie wymagam od ludzi pozbawionych honoru oraz dobrych obyczajów, że będą się kierowali dobrymi obyczajami w życiu codziennym, tudzież, że nie będą się zadawali z byłymi członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która, okupowała Polskę przez 45 lat.
Lipiec 2021. Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej, zaapelował w mediach społecznościowych o trochę więcej dystansu do rzeczywistości. Przy okazji pochwalił się zdjęciem, na którym siedzi na ławeczce w parku z komiksem i… puszką piwa w dłoni. Problem w tym, że w Polsce obowiązuje zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych!
P. Kowal łamie prawo. Trochę normalności na weekend życzę i dystansu do rzeczywistości. Wszędzie w Polsce jest taka ławeczka, warto skorzystać! — zaapelował Paweł Kowal do internautów.
https://wpolityce.pl/polityka/559005-kowal-w-parku-z-puszka-piwa-co-mowia-przepisy-prawa
Wrzesień 2022. Paweł Kowal z Platformy Obywatelskiej pochwalił się, że był w Kijowie, gdzie wziął udział w konferencji Yalta European Strategy „Ukraine: defending all our Freedom”. Polityk pokazał zdjęcie z Aleksandrem Kwaśniewskim oraz fotografię z pociągu. Uwagę użytkowników sieci przykuł drobny szczegół. W konferencji poświęconej ukraińskiej obronie wolności brali udział m.in. prezydent Ukrainy Wołodymir Zełeński, premier RP Mateusz Morawiecki oraz prezydent Łotwy Egils Levits. Wizytą w Kijowie chciał się też pochwalić Paweł Kowal. „Kluczowa będzie zima” – napisał polityk Platformy.Dodał, że jeśli Ukraina pokaże, iż jest w stanie odzyskać swoje ziemie, wielu ludzi w Rosji zrozumie, że ta wojna naprawdę nie ma sensu. „Jeśli Zachód okaże solidarność w obliczu szantażu energetycznego Rosji – zobaczą, że ich plan się nie sprawdza” – skomentował. Do wpisu dodał dwa zdjęcia: z byłym prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim i z pociągu. Na drugim z nich Paweł Kowal uśmiecha się i trzyma książkę. Internauci zauważyli z kolei, że za jego plecami stoi opróżniona w połowie butelka whisky. „A do tego jeszcze piersiówka i korkociąg” – dodają. Nie brakuje również pytań, jak poseł ocenia spożywanie alkoholu podczas podróży pociągiem.
https://www.tvp.info/62710506/pawel-kowal-pokazal-zdjecie-z-pociagu-za-nim-butelka-whisky
„Powiadają, że człowiek jest kowalem swego losu. Ale dość często los jest kowalem, zaś poniektóry człowiek kowadłem.“ — Zygmunt Fijas poeta i prozaik polski, satyryk 1910 - 1985

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.