Paweł Kowal

Od Krakowa do Brukseli. Czarny luty

Od Krakowa do Brukseli. Czarny luty
Paweł Kowal

ak będziemy nazywać ten luty? Czarny luty 2023? Ostatni miesiąc pobił rekordy, jeśli chodzi o wysokość inflacji w Polsce od ponad 26 lat. Suchy komunikat GUS: odczyty wskazały 18,4 proc. Informacja dla obywateli: szykują się kolejne podwyżki stóp procentowych, podskoczą raty kredytów.

Ale niech nikt nie myśli, że to tylko sprawa właścicieli mieszkań na kredyt. Badania pokazują, że proces będzie taki: ludzie przestaną kupować wiele towarów i zamawiać usługi, zahamuje wzrost gospodarczy, pojawią się zwolnienia. Przedsiębiorcy alarmują, że właśnie zaczyna się poważniejszy kryzys, widzą to po wynikach z pierwszego kwartału. Strzał inflacji wycelowany będzie w pierwszym rządzie w rencistów, emerytów, osoby gorzej wykształcone.

Pojawi się niepewność co do jutra i strach o to, jak związać koniec z końcem. A tu idą wybory. Rząd zadziała jak zwykle pisowcy. Zacznie się robienie ludziom wody z mózgu. Pojawią się pomysły na kolejne „nastki”, czyli dodatkowe wypłaty dla najbiedniejszych trzynastek i czternastek tylko po to, żeby jakoś utrzymać ich poparcie do wyborów. Wypłacanie pieniędzy bez pokrycia będzie pogarszało ogólną sytuację gospodarczą. Zresztą ludzie błyskawicznie zorientują się, że są robieni w konia, bo zobaczą ceny zakupów. Zasłyszane przy rodzinnym stole: „Dadzą jeszcze jedną trzynastkę lub czternastkę”. Odpowiedź: „Niech sobie to podzielą na 12 miesięcy” - ludzie zaczynają liczyć. „Żeby wyrównać straty powinno być co miesiąc. Ludzie tracą po trzy stówki na miesiąc”. Bogaty szef NBP, który słynie ze swoich hecnych wystąpień zwanych Glapa Show, może sobie kupować swój chleb baltonowski, jeśli lubi (zresztą A. Glapińskiemu nie rekomenduje się za dużo białego pieczywa), skoro ma na to jak to teraz mawiają zajawkę. Jego koledzy z PiS mogą sobie kupić najdroższy stek w najszykowniejszej restauracji, skoro ich na to stać. Ale Polki i Polacy zaczynają oszczędzać na mielonych.

Naród się pokapował, że jest przez rząd Morawieckiego (co to mówił, że Polak za miskę ryżu pracuje) robiony w konia tymi wszystkimi „nastkami” zaczyna się straszenie. Straszenie, że niedługo będziemy jeść tylko robaki, że szkoła dzieci zepsuje, że nie będzie można mięsnej święconki zrobić na Wielkanoc. Będzie gra każdą świętością, by się nie dać odsunąć od koryta.

Ostatni pomysł to akcja „obrony Jana Pawła II” przed jedną z telewizji, która przekroczyła wszelkie granice ośmieszania wielkiego Polaka poprzez jarmarczne wystąpienia i podświadome sugerowanie, że jest on po stronie obozu rządowego, który walczy o utrzymanie poparcia wyborców zrobionych w konia na pieniądzach właśnie przez ten rząd.

Paweł Kowal

Komentarze

4
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ozbychu1

PYS ma wiele wad.Ten mezalians z bandziorami z za oceanu i robienie im jak mawia Radosław po serum prawdy,,laski "jest największą głupota ale to im zawdzięczaja wygrane wybory, dostęp do podsłuchów, rankingi i posady w banku,,światowym "Świat opozycji to jak p.Kowal pamięta choćby w Krakowie na każdym rogu jednoręcy bandyci od Zbycha,Zdzicha ,czy kogo tam.Dopalacze łatwiej kupić niz gazeta papierowa.A LICHWARZE?No coś niesamowitego, istna Ziemia OBIECANA przy wsparciu hop-hop wolnych sądów. Polacy,Ja,Pan i inni pośrednio dzięki skorumpowanemu do cna, przesieknietemu do granic systemowi nepotyzmowu, lobbystów i kolesi wzięli sobie na utrzymanie stado LICHWARZY,którzy dzieki hop-hop wolnym sądom(albo rodzina albo kumple ze studiów,,prawniczych ",no ewentualnie jak Stefan-zycie jest jak burdel-miłośnicy tych samych doznań i ewentualne...hakow,bo ciężko sobie wyobrazic,żeby przestepczy umysl nie wpadł na to,żeby takiego wpływowego posła Stefana,tak na wszelki wypadek i zabezpieczenie nie nagrać podczas harcow z prostytutkami)Po drugiej stronie mamy choćby B.Szydlo,która mimo wszystko inny system wartości. Nawet ten MENADŻER CZEMPIONA, pewnie ze można mieć zastrzeżenia ale całe założenie podatku ruchomego z którego wpływy ida a przynajmniej powinny isc do budżetu,na socjale i inne często technologicznie potrzebne rzeczy, takie założenie nie jest zle.Za 500 plus dziecka i tak nie wychowawasz ale wcześniejsza polityka prowadziła stricte do wynarodowienia.Sami ci lichwarze, no jprd. W Szwajcari stopy % ujemne a w Polsce ten sam kapital idzie na lichwiarski %No SCUM wyrzucony z innych krajów przy pomocy hop-hop wolnych sądów odnalazł sie w Polsce i im biedniejsi,t ym większe obciążenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.