O choinka!

Czytaj dalej
Fot. Agencja AIP
Grzegorz Kasdepke

O choinka!

Grzegorz Kasdepke

Ciekawe czy podczas świąt uda się Państwu uniknąć politycznych kłótni? Łatwo nie będzie, prawda? Wystarczy w drodze na wigilijną kolację zatrzymać się na pierwszej lepszej stacji paliwowej, aby - przy płaceniu - myśli poszybowały w stronę Warszawy. Skąd te ceny?!

Prezent od ministra Morawieckiego? Ukryty podatek od 500 plus?!

Zaciskamy zęby, płacimy - i jedziemy dalej.

Jesteśmy na miejscu. Zastawiony wigilijny stół jak zawsze cieszy oczy - martwi za to widok wzdychających ukradkiem gospodarzy. Właśnie podliczyli wydatki. Jakoś droższej to wyszło niż przed rokiem… Pół biedy, jeżeli w rodzinie pełno dzieci - 500 plus pokryje straty i to z nawiązką. Nie tylko prezentów będzie więcej, ale i ciotki bardziej wystrojone - a szwagier-nieudacznik przyjedzie na Wigilię własnym, kupionym na szrocie samochodem. Przecież wiadomo, rząd, jak święty Mikołaj, rozdaje prezenty na lewo i prawo. Przy następnych wyborach rzesze grzecznych i wdzięcznych obywateli zagłosują jak trzeba. Szwagier wymieni opla na audi. A ciotki zafundują sobie botoks.

Znowu zaciskamy zęby. Wzrok szybuje w stronę przystrojonej choinki. Przynajmniej ta była niedroga. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w samych tylko okolicach Białegostoku przewidziała sprzedaż 10 tysięcy drzewek - o połowę taniej niż u konkurencji. Właściwie powinno się je rozdawać za darmo. Minister Szyszko zatriumfował przed paru dniami w Sali Kolumnowej Sejmu; jego znowelizowana ustawa o ochronie (sic!) przyrody została radośnie przegłosowana przez lubiących łysiny posłów - i od 1 stycznie będzie można ciąć bez zastanowienia, upodabniając krajobraz za oknem do fryzury przeciętnego oenereowca.

Może więc dla uspokojenia obejrzeć Pasterkę z Rzymu? Ale tam przecież gada ten udawany Papież, którego tak bardzo nie lubi ojciec-dyrektor. Z kolei do kościoła strach pójść, żeby nie spotkać jakiegoś kolegi księdza Międlara. Lepiej jedzmy i pijmy. A jeżeli - nie daj Boże - do drzwi zapuka strudzony wędrowiec, nim otworzymy, sprawdźmy czy to aby nie uchodźca!

Grzegorz Kasdepke

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.