Janusz Bobrek

Nowy Sącz. Wciąż niewyjaśniona śmierć kolarza

Adam Kłębczyk zginął w wypadku na drodze krajowej w Kaninie (pow. imanowski). Do dziś śledczy nie zrobili wielkich postępów Fot. arch. Polska Press Adam Kłębczyk zginął w wypadku na drodze krajowej w Kaninie (pow. imanowski). Do dziś śledczy nie zrobili wielkich postępów
Janusz Bobrek

Po 5,5 miesiącach od wypadku, w którym zginął kolarz Adam Kłębczyk, nikomu nie postawiono zarzutów. Wciąż nie wyjaśniono, w jaki dokładnie sposób zginął wysportowany 68-latek. W sprawie jest wiele znaków zapytania, a rodzina, która o wypadku szybciej dowiedziała się z lokalnych mediów, traci już wiarę w sprawiedliwość.

Według policyjnych statystyk drogowych w 2017 r. doszło do 220 śmiertelnych wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wypadek Adama Kłębczyka z Nowego Sącza nie różniłby się od innych tego typu tragicznych zajść, gdyby nie nagranie przypadkowego kierowcy, tajemniczy samochód osobowy uciekający z miejsca wypadku oraz długi czas oczekiwania rodziny zmarłego na wyjaśnienie przyczyn i ustalanie sprawcy.

Tragiczne zimowe popołudnie

Do wypadku doszło 3 stycznia tego roku ok. godz. 13.15 na drodze krajowej nr 28 w Kaninie. Według oficjalnie przyjętej wersji wydarzeń rowerzysta uderzył w przyczepę samochodu ciężarowego, bo najprawdopodobniej z bocznej drogi podporządkowanej wyjechał inny samochód i wymusił pierwszeństwo. Kierujący rowerem mężczyzna, ratując się przed zderzeniem, gwałtownie skręcił w kierunku osi jezdni i uderzył w przyczepę jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego.

Czytaj więcej i dowiedz się:

  • jak policja argumentuje swoją wersję wydarzeń, które miały miejsce feralnego dnia?
  • jakie technologie pozwoliłyby na ustalenie sprawcy wypadku?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.