Alicja Fałek

Nowy Sącz. Miasto odbierze sforę psów

Właścicielka psów nie wpuściła do mieszkania reporterów „Uwagi”. Była agresywna, groziła nawet mafią. Dla jej sąsiadów to codzienność Fot. TVN Uwaga Właścicielka psów nie wpuściła do mieszkania reporterów „Uwagi”. Była agresywna, groziła nawet mafią. Dla jej sąsiadów to codzienność
Alicja Fałek

Mieszkańcy bloku przy ul. Zamenhofa 8 skarżą się na uciążliwy jazgot i smród na klatce schodowej. Małżeństwo T. w mieszkaniu o powierzchni 38 m kw. ma co najmniej 23 psy. Trafią do schroniska.

Po trzech latach kończy się gehenna mieszkańców bloku przy ul. Zamenhofa 8 w Nowym Sączu. Szczekanie i odór psich odchodów oraz groźby i wyzwiska kierowane w ich stronę przez sąsiadów są ich codziennością.

Sprawą skutecznie zajęło się miasto, które przygotowuje decyzję pozwalającą na tymczasowe odebranie sfory psów od ich właścicieli.

Nie mogli interweniować

Problem z uciążliwymi sąsiadami zaczął się już w 2015 r. kiedy to małżeństwo T. wprowadziło się do jednego z mieszkań przy ul. Zamenhofa. Mieszkańcy bloku zaalarmowali sądeckie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, że psom ich sąsiadów może dziać się krzywda.

- Nasz inspektor udał się na interwencję i został wpuszczony do mieszkania - podkreśla Marzena Stawiarska-Kos, prezeska sądeckiego TOZ-u. - Wówczas małżeństwo miało siedem psów. Były zadbane i wesołe. Krzywda im się nie działa. Choć nie były zbyt wyprowadzane to jednak nie było podstaw do stwierdzenia, że właściciele się nad nimi znęcają.

Czytaj więcej:

  • smród, szczekanie psów i... groźby pod adresem sąsiadów, 
  • władze bezsilne, media motywacją do działania?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Alicja Fałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.