Janusz Bobrek

Nowy Sącz. Czy nauczyciel znęcał się nad niepełnosprawnym uczniem?

Nowy Sącz. Czy nauczyciel znęcał się nad niepełnosprawnym uczniem? Fot. Janusz Bobrek
Janusz Bobrek

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu miało przed świętami wielkanocnymi dojść do pobicia ucznia przez nauczyciela. Dyrektor szkoły Grzegorz Rams do wyjaśnienia zajścia nie chce komentować zajścia. Sprawa trafiła do kuratorium i prokuratury.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec marca tego roku. Co takiego wydarzyło się w szkole specjalnej przy ul. Broniewskiego 1, trudno to ustalić, bo nikt nie chce udzielić szerszych informacji.

Dyrektor oświaty i kuratorium
- Nie mogę potwierdzić, że doszło do pobicia. Dyrektor nas natychmiast zawiadomił o sprawie ewentualnego pobicia - tak temat ujmuje Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza.
Jednak problem został bardzo poważnie potraktowany. Nazajutrz dyrektor szkoły zgłosił sprawę do kuratorium i na policję.
Zdaniem szefa sądeckiej oświaty nauczyciel sam zrezygnował z pracy w szkole.

- Zastanawialiśmy się, co zrobić z nauczycielem, bo chcieliśmy go odsunąć od zajęć, ale on sam się zreflektował i poprosił o rozwiązanie z nim stosunku pracy. Jeśli doszło do pobicia, to nauczyciel poniesie konsekwencje - dodaje.
Małopolskie Kuratorium Oświaty, które w ostatnim czasie miało sporo pracy przy nowosądeckim przedszkolu „Mali Odkrywcy” - wnosząc o jego zamknięcie, informuje, że nie może nam udzielić żadnych innych informacji o zajściu w szkole specjalnej, ze względu na dobro toczącego się postępowania.

Czytaj więcej i dowiedz się:

  • jakie kroki w sprawie zamierza podjąć policja?
  • dla kogo przeznaczony jest ośrodek?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Janusz Bobrek

Dziennikarz „Gazety Krakowskiej” od 2018 roku, wcześniej reporter i wydawca w RDN Nowy Sącz (2017) oraz zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz portalu sądeczanin.info, miesięcznika „Sądeczanin” (2011-2017). Z wykształcenia historyk literatury, autor książek popularnonaukowych (m.in. „Wizje zagłady w literaturze”) i tysięcy zdjęć (Facebook: Janusz Bobrek Fotoreporter).

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.