Nowy MOPS już w 2017 roku?

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Nowy MOPS już w 2017 roku?

Jakub Nowak

Nowosolski magistrat rozpisał przetarg związany z wykonaniem dokumentacji projektowej nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

O planach budowy nowego budynku MOPS pisaliśmy niedawno. - Do tej decyzji dojrzewaliśmy od jakiegoś czasu. Po pierwsze przybywa nam zadań, jak choćby w związku z realizacją programu 500+. Po drugie, obecna siedziba nie jest, mówiąc delikatnie, najszczęśliwsza - komentował nam wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Miasto doszło więc do wniosku, że zamiast „ładować” pieniądze w remont obecnej siedziby w Parku Odry, poszuka nowej lokalizacji.

Miasto chce wyprowadzić MOPS z obecnej siedziby

Ostatecznie wybrano teren miejskiej działki przy ul. Długiej. W piątek ogłoszono przetarg, który jest początkiem drogi do realizacji tej inwestycji. - Pierwszy krok ku nowej siedzibie nowosolskiego MOPS za nami - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli. Jak się dowiedzieliśmy, termin złożenia ofert został wyznaczony na 14 kwietnia, a termin wykonania dokumentacji na 30 listopada. - Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i do końca 2017 roku przenosiny MOPS do siedziby na miarę ciągle zwiększających się potrzeb staną się faktem - zaznacza J. Milewski. Koszt budowy to trzy miliony złotych.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.