Nowe strofki dla dzieci. Owocowo-warzywne

Czytaj dalej
Fot. AB
(AB)[email protected]

Nowe strofki dla dzieci. Owocowo-warzywne

(AB)[email protected]

Bogumiła Czajkowska własnym sumptem wydała książkę z wierszami dla dzieci pt. „Od bałwana do…banana”.

Autorka mieszka w Inowrocławiu od 1945 r. Po ukończeniu szkoły muzycznej pracowała w Ognisku Muzycznym oraz szkołach ogólnokształcących. Po przejściu na emeryturę zaczęła rozwijać zainteresowania poetyckie. Uczestniczy w zajęciach Pracowni Literacko-Artystycznej przy Bibliotece Miejskiej. Debiutowała wierszami na łamach miesięcznika „Akant” (styczeń, 2014). Jej teksty znajdują się też w Antologii Pracowni Literacko-Artystycznej pod redakcją dr. Michała Siewkowskiego.

Autorka swoje wiersze dla dzieci podzieliła na trzy części: Kalendarz, Owoce, Warzywa. Łatwo można zauważyć treści oraz walory dydaktyczne, które Czajkowska wprowadziła do swoich tekstów przemyślanych językowo i stylistycznie. W oryginalny sposób namawia dzieci i rodziców do zmiany nawyków żywieniowych czy dostrzegania kolorów, kształtów lub bogactwa smaków. Tomik został wydany przez firmę Kunke Poligrafia, a całość dopełniają prace plastyczne dzieci z przedszkola Piastuś.

Być może książka spotka się z zainteresowaniem w przedszkolach i szkołach podstawowych, bo warto zaprosić autorkę na spotkania z dziećmi, które zachęcamy w ten sposób do uczestnictwa w kulturze.

Autor: (AB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.