Nowe rondo w Nowej Soli jednak powstanie?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Nowak

Nowe rondo w Nowej Soli jednak powstanie?

Jakub Nowak

Plany związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Staszica i Zielonogórskiej zaczynają przechodzić w fazę realizacji!

- Otrzymaliśmy informację, że rondo przy Dozamecie jednak powstanie - przyznawał w poniedziałek, 15 lutego prezydent miasta, Wadim Tyszkiewicz.

Przypomnijmy: na początku roku napisaliśmy na naszych łamach, że w końcu, po ponad 10 latach od zmiany zagospodarowania przestrzennego dla terenów po byłej fabryce Dozamet, możliwe jest, że skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Staszica i Zielonogórskiej zmieni się w rondo. Właściciel Dozametu uzyskał wówczas dokumentację dla całej inwestycji, a także pozwolenie na budowę, jednak prace niestety nie rozpoczynały się. W końcu jednak, jak informują władze miasta, umowa z wykonawcą na realizację tej inwestycji, została podpisana.

- Po latach oczekiwań można stwierdzić, że dopóki nie wjadą maszyny na plac budowy to wszystko jest możliwe - komentuje z przymrużeniem oka wiceprezydent Jacek Milewski. Jak jednak zaznacza po chwili, sam ogromnie się cieszy. - Jest to z całą pewnością pierwszy krok do rozpoczęcia zagospodarowywania terenów po byłej fabryce - podkreśla.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.