Niecodzienna decyzja Prokuratury Rejonowej w Krośnie w sprawie wypadku drogowego w Milczy. Zarzut zabójstwa dla kierowcy i pasażera auta

Czytaj dalej
Fot. Rafał Szubrycht/krosno112.pl
Ewa Gorczyca

Niecodzienna decyzja Prokuratury Rejonowej w Krośnie w sprawie wypadku drogowego w Milczy. Zarzut zabójstwa dla kierowcy i pasażera auta

Ewa Gorczyca

O zabójstwo oskarżyła prokuratura kierowcę i pasażera samochodu, który potrącił 52-letnią pieszą. Młodzi ludzie nieprzytomną, ciężko ranną kobietę wepchnęli do przepustu w przydrożnym rowie. I odjechali.

6 grudnia ub. roku, mieszkaniec ul. Kolejowej w Milczy wyszedł wczesnym rankiem na spacer z psem. Zauważył nogi, wystające z przepustu wodnego pod mostkiem, prowadzącym do jednej z posesji. Natychmiast pobiegł do sąsiadki z najbliższego domu, zawiadomili policję.

Policjanci w pobliżu ciała znaleźli torebkę a w niej dowód osobisty. Okazało się, że martwa kobieta to mieszkanka Milczy. Na mostku leżał but, na poboczu okulary, przy ogrodzeniu kawałki samochodowego lusterka.

Wszystko wskazywało na to, że w nocy mogło dojść do wypadku drogowego. Świadczyły o tym ślady na miejscu zdarzenia oraz obrażenia ofiary. Policjanci ustalili, że ok. godz. 22.30 poprzedniego dnia, 52-latka wysiadła z busa na skrzyżowaniu i poszła w kierunku domu.

Mieszkanka pobliskiego domu słyszała o tej porze odgłos uderzenia, ale nie wiedziała, co się stało. Wyszła na balkon, ale zobaczyła jedynie zawracający na skrzyżowaniu samochód. Kiedy rano przyszedł do niej sąsiad i powiedział, że ktoś leży w rowie, skojarzyła fakty.

Z relacji wynikało, że auto, które widziała na ulicy, było niewielkie, opel corsa lub peugeot. Policjanci sprawdzili nagrania z monitoringu w pobliżu miejsca, gdzie doszło do wypadku, m.in. z kamer sklepowych i zainstalowanych na przejeździe kolejowym.

Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, co do których podejrzewano, że mogą mieć coś wspólnego z wypadkiem. Te podejrzenia się potwierdziły.

W dalszej części artykułu:

  • Pierwotne zarzuty, które usłyszeli 22-letni Dawid M. oraz 23-letni Piotr B., były inne. Dlaczego zostały zmienione
  • Była szansa uratowania życia 52-latki? Co o tym mówia biegli
  • Czy oskarżeni mężczyźni przyznają się do winy

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.