Kacper Chudzik

Niebezpieczne drogi

Skala zniszczeń daje wyobrażenie o sile, z jaką zderzyły się pojazdy. Fot. Fot. Archiwum Skala zniszczeń daje wyobrażenie o sile, z jaką zderzyły się pojazdy.
Kacper Chudzik

Niebezpieczny i tragiczny tydzień na głogowskich drogach. Życie stracił 27-letni Grzegorz, którego motocykl zderzył się z samochodem.

Ostatni tydzień na miejskich i powiatowych drogach nie należał do spokojnych. Wśród wielu kolizji i wypadków był, niestety, także jeden śmiertelny. W zderzeniu motocykla z oplem corsą zginął 27-letni Grzegorz, mieszkaniec Moszowic.

- Był dobrym człowiekiem... - mówi o tragicznie zmarłym Grzegorzu jego znajomy.

- Według wstępnych ustaleń, jadący motocyklem mężczyzna wyprzedzał motorower. Zahaczył o ciężarówkę, która skręcała akurat w boczną drogę. Motocykl zniosło na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem osobowym - mówi Bogdan Kaleta, rzecznik prasowy głogowskiej policji.

Motocyklista trafił do szpitala w Głogowie. Niestety, mimo starań lekarzy nie udało się go uratować. Grzegorz zmarł w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń. Zostawił żonę, z którą wziął ślub niecały rok temu.

- To jest szok nie tylko dla mieszkańców całej miejscowości, ale i gminy. On był bardzo dobrze znany przez wiele osób. Wielka szkoda chłopaka, bo miał całe życie przed sobą i co tu dużo mówić, był dobrym człowiekiem - opowiada jeden ze znajomych Grzegorza.

W tej chwili tragedię wyjaśnia głogowska prokuratura.

Więcej szczęścia miała 13-letnia dziewczyna, która w w ubiegłym tygodniu została potrącona na przejściu dla pieszych przy ul. Kościuszki. Dziewczynę przepuścił jeden kierowca, ale drugi w tym czasie wjechał na pasy i uderzył w nastolatkę. Za kierownicą opla był 70-letni głogowianin.

- Na szczęście dziewczynie nie stało się nic poważnego. Sprawa zakończyła się mandatem w wysokości 500 złotych. Zatrzymaliśmy też prawo jazdy kierowcy - mówi B. Kaleta.

Teraz winny potrącenia mężczyzna ma przejść badania zdrowotne, które wskażą, czy będzie mógł odzyskać prawo jazdy.

Kacper Chudzik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.