Nie zapłaciłeś mandatu? Nie polecisz samolotem

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Patryk Drabek

Nie zapłaciłeś mandatu? Nie polecisz samolotem

Patryk Drabek

Jeśli lecimy na sylwestra i wybraliśmy egzotyczny kraj, to lepiej sprawdźmy, czy zapłaciliśmy... mandat za przekroczenie prędkości.

Samolotowa wyprawa może zamienić się w koszmar. Wystarczy, że lecimy poza granicę Unii Europejskiej, a w przeszłości nie zapłaciliśmy... mandatu. Przekonuje się o tym coraz więcej osób, w tym pan Tomasz, który został tuż przed Bożym Narodzeniem zatrzymany na lotnisku.

Areszt zamiast lotu?

Do zatrzymania Tomasza doszło 23 grudnia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Pan Tomasz miał lecieć z dziewczyną do Hurghady w Egipcie. Po odprawie usłyszał jednak, że nie może wsiąść do samolotu, ponieważ jest... poszukiwany. Okazało się, że w 2015 roku dostał mandat w wysokości 500 zł. Kara grzywny została zamieniona przez sąd na zastępczą karę - pozbawienie wolności. - Przeprowadziłem się z Katowic do Krakowa i okazało się, że pisma dotyczące mandatu otrzymywałem na stary adres. Nie miałem świadomości, że wisi nade mną takie zobowiązanie - mówi pan Tomasz (nazwisko do wiadomości redakcji). Samolot startował o godzinie 7, funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali go o 6.30. Na lotnisku pan Tomasz powiedział, że od razu ureguluje należności, ponieważ ma laptopa i zrobi przelew. Okazało się, że to niemożliwe. Może uregulować zobowiązanie jedynie w punkcie pocztowym, ale był on czynny dopiero od godziny 8. W związku z tym para do Hurghady nie poleciała.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.