Nie taka zwykła buła, czyli smak street foodu

Czytaj dalej
Fot. Matthew Mead
Monika Jagiełło

Nie taka zwykła buła, czyli smak street foodu

Monika Jagiełło

Smaki Małopolski 2015. Przypominamy, że kulinarne starcie trwa. Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie możecie pomóc wskazać nam te miejsca w Krakowie, gdzie serwują przysłowiowe „niebo w gębie”.

Kliknij w poniższy obrazek, aby wykupić dostęp do unikalnego albumu "Smaki Krakowa 2014":

Do niedawna zjadany w pośpiechu i z konieczności. Dziś – jedno z ulubionych dań, gdy złapie nas głód na mieście. Mowa oczywiście o burgerze, który w ulicznym starciu na szybkie przekąski zdeklasował zapiekankę.

Niech nikt jednak nie myśli, że to taki zwykły burger! Od mało apetycznego kawałka mięsa w kiepskim pieczywie dzieli go naprawdę dużo. Wyparła go świeża, pełnoziarnista bułka bez glutenu z kawałkiem wołowiny, burakami albo bundzem. To dziś standard ulicznego menu. Można też pójść dalej, jak nasz zeszłoroczny laureat kategorii „Szybka pycha”, Andrus Food Truck. Ostatnio goście zachwycali się andrusowymi gęsimi pipkami z rabarbarowym sosem chutney i pęczakiem oraz maczanką z musem z bobu i truskawkami w occie balsamicznym.

W tym roku Andrus ma jednak ostrą konkurencję. Choćby Walenty Kania i jego „Kuchnia dla odważnych” może okazać się czarnym koniem. Tutaj znajdą coś dla siebie wszyscy, którzy nie boją się próbować podrobów.

Przypominamy też o zasadach konkursu. Na wybranych kandydatów do tytułu „Smaki Krakowa 2015” można głosować, wysyłając SMS, przez stronę www.dziennikpolski24.pl i za pośrednictwem aplikacji na portalu Facebook.

Jeżeli chcecie Państwo wysłać SMS, macie czas do 28 września. Listę wskazanych przez Kapitułę restauracji znajdziecie obok. Wystarczy wpisać numer wybranego kandydata. Jeden wysłany SMS to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę. Głosowanie internetowe trwa do 21 września. Kapituła plebiscytu w terminie do 2 października wyłoni po trzy restauracje w każdej z kategorii, które przejdą do III etapu plebiscytu. Wybierzemy w nim laureatów i przyznamy Grand Prix.

Zadecyduje ostatecznie Kapituła, uwzględniając sumę głosów. Podejmując tę decyzję, będzie się ona kierować zasadą, zgodnie z którą o wyborze laureatów w 50 procentach decydować będą głosy oddane w głosowaniu.

Monika Jagiełło

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.