Paulina Błaszkiewicz

NFZ zmienia zasady dla przychodni, bo nie było chętnych do szczepień przeciwko koronawirusowi?

Kujawsko-pomorski oddział NFZ prowadził kampanię informacyjną dla przychodni, które chciałyby przystąpić do Narodowego Programu Szczepień przeciwko Fot. Polska Press Kujawsko-pomorski oddział NFZ prowadził kampanię informacyjną dla przychodni, które chciałyby przystąpić do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi.
Paulina Błaszkiewicz

Wczoraj pisaliśmy o tym, jakie placówki medyczne w naszym mieście będą wykonywać szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 . Żadna z przychodni, do której dzwoniliśmy nie chciała jednak deklarować ani potwierdzać swojego udziału w Narodowym Programie Szczepień. Być może dlatego, że jeszcze do czwartku przychodnie musiały spełniać wymagania, które NFZ postanowił jednak znieść. Czy nie było chętnych do wykonywania szczepień?

- Po konsultacjach z placówkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej wprowadzamy zmiany w ogłoszeniu o naborze do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Zmiany w ogłoszeniu zostały wypracowane ze środowiskiem lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, podczas konsultacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19otwiera się w nowej karcie. Korekta ma w jeszcze większym stopniu zachęcić placówki POZ do dołączenia do Narodowego Programu Szczepień - czytamy na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paulina Błaszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.