Paulina Błaszkiewicz

NFZ zmienia zasady dla przychodni, bo nie było chętnych do szczepień przeciwko koronawirusowi?

Kujawsko-pomorski oddział NFZ prowadził kampanię informacyjną dla przychodni, które chciałyby przystąpić do Narodowego Programu Szczepień przeciwko Fot. Polska Press Kujawsko-pomorski oddział NFZ prowadził kampanię informacyjną dla przychodni, które chciałyby przystąpić do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi.
Paulina Błaszkiewicz

Wczoraj pisaliśmy o tym, jakie placówki medyczne w naszym mieście będą wykonywać szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 . Żadna z przychodni, do której dzwoniliśmy nie chciała jednak deklarować ani potwierdzać swojego udziału w Narodowym Programie Szczepień. Być może dlatego, że jeszcze do czwartku przychodnie musiały spełniać wymagania, które NFZ postanowił jednak znieść. Czy nie było chętnych do wykonywania szczepień?

- Po konsultacjach z placówkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej wprowadzamy zmiany w ogłoszeniu o naborze do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Zmiany w ogłoszeniu zostały wypracowane ze środowiskiem lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, podczas konsultacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19otwiera się w nowej karcie. Korekta ma w jeszcze większym stopniu zachęcić placówki POZ do dołączenia do Narodowego Programu Szczepień - czytamy na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paulina Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.