Nauczyciele z ZNP strajkują, a nauczycielska Solidarność traci członków

Czytaj dalej
Andrzej Matys

Nauczyciele z ZNP strajkują, a nauczycielska Solidarność traci członków

Andrzej Matys

Strajk nauczycieli zaczął się w poniedziałek (8.04). Dzień wcześniej porozumienie z rządem podpisał tylko Ryszard Proksa, szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". W odpowiedzi część związkowców poparła strajk, a inni zaczęli odawać legitymacje. W Podlaskiem również.

W Polsce w strajku firmowanym przez ZNP i Forum Związków Zawodowych biorą udział m.in. członkowie nauczycielskiej "Solidarności"' z Wielkopolski, Dolnego Śląska, Pomorza i Kujawsko-Pomorskiego. Na Podlasiu część związkowców z "S" też włączyła się do tego protestu. Najczęściej jako osoby prywatne (choć jako pracownicy oświaty) do czego mają prawo. Ale są i tacy, którzy na wieść o porozumieniu Ryszarda Proksy z rządem postanowili wystąpić ze związku.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.