Małgorzata Klimczak

Nauczyciele mogą stracić dodatki i przywileje

Zmiany w Karcie Nauczyciela to rewolucja dla nauczycieli Zmiany w Karcie Nauczyciela to rewolucja dla nauczycieli
Małgorzata Klimczak

Nowelizacja Karty Nauczyciela wzbudza skrajne opinie. Część nauczycieli chciałaby zmian, ale niekoniecznie tych, które są zaplanowane.

Rząd przyjął projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych wraz ze zmianami w Karcie Nauczyciela. Karta od lat była uznawana przez nauczycieli za najważniejszy dokument regulujący zasady ich pracy, ale od lat również nauczyciele chcieli w niej zmian. Dlaczego? Bo z biegiem czasu nie uwzględniała ona wielu ich potrzeb.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.