Aneta Radziejowska

Nauczyciel z pistoletem ma obronić uczniów. A jeśli on zacznie strzelać!?

Lutowa masakra w Parkland była  trzecią największą tragedią szkolną w Stanach Zjednoczonych Fot. Twitter/Brian Walker Lutowa masakra w Parkland była trzecią największą tragedią szkolną w Stanach Zjednoczonych
Aneta Radziejowska

Korespondencja z USA. W amerykańskich szkołach średnio raz w tygodniu dochodzi do incydentu z udziałem broni. Zazwyczaj wydarzenia te trafiają jedynie do prasy lokalnej, chyba że dochodzi do tragedii. Jak niedawno w szkole w Parkland, na Florydzie, gdzie były uczeń zabił 17 osób.

Od tego fatalnego dnia nie upłynął nawet miesiąc, a już zgłoszono 40 przypadków nastolatków zapowiadających w mediach społecznościowych, że zrobią to samo. Dwunastu uczniów zostało aresztowanych.

W stanie New Jersey aresztowano 10-latka, który rozesłał do nauczycieli i administracji szkoły maile z groźbami i planem zabicia kolegów.

13-latek ze szkoły w stanie Ohio wniósł do łazienki broń, amunicję i fajerwerki. W jego telefonie komórkowym znaleziono szczegółowy opis planowanej akcji ataku na kolegów i nauczycieli. Z jakiegoś powodu zrezygnował i wykonał jedynie ostatni punkt planu- zastrzelił się sam.

W stanie Georgia nauczyciel posiadający broń odmówił wpuszczenia uczniów do klasy, zabarykadował się i zaczął strzelać w okna. Nigdy wcześniej nie miał żadnych problemów w pracy...

Szkoła do wyburzenia

Uczniowie z Parkland wrócili już do szkoły. Mają zajęcia w innych miejscach, budynek, w którym odbyła się strzelanina jest ciągle zamknięty, podjęto decyzję, że ma zostać wyburzony. To ma pomóc uczniom i nauczycielom pozbyć się traumy.

Czytaj więcej:

  • Co stało się w Parkland
  • Jakie sa propozycje Prezydenta Trumpa

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Aneta Radziejowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.