Natalia Nykiel: Studia są dla mnie odskocznią od show-biznesu

Czytaj dalej
Paweł Gzyl

Natalia Nykiel: Studia są dla mnie odskocznią od show-biznesu

Paweł Gzyl

Natalia Nykiel to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej piosenki młodego pokolenia. Właśnie ukazała się jej nowa płyta - „Origo”. Jej wydanie jest dla nas pretekstem do rozmowy o dojrzewaniu w show-biznesie.

- Pod koniec wakacji zapowiedziałaś przerwę w karierze. Tymczasem dostajemy teraz twoją nową płytę – „Origo”. Skąd ten niespodziewany zwrot akcji?
- Muszę to sprostować – nie zapowiedziałam przerwy w karierze, a przerwę w koncertowaniu do końca roku. To niespodziewany zwrot dla fanów, ale ja zaplanowałam go już wcześniej. To były dwie równoległe rzeczy, które zbiegły się w czasie: to, że chciałam spróbować studiowania za granicą i to, że nie chciałam zostawiać słuchaczy z pustymi rękami. Dlatego od stycznia do końca wakacji pracowałam w tajemnicy nad nowymi piosenkami – a teraz „Origo” trafiło do sklepów. Wszyscy lubimy niespodzianki, więc wierzę, że ta premiera jest ekscytująca nie tylko dla mnie, ale i dla fanów.

- Co cię podkusiło, by przerwać karierę i wyjechać za granicę na studia?
- Od kiedy przeprowadziłam się do Warszawy sześć lat temu, łączę koncerty i nagrania ze studiami dziennymi. To już jest mój drugi kierunek – kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej. I właśnie w jego ramach pojechałam na stypendium za granicę.

- To dlatego na „Origo” jest piosenka zaśpiewana po hiszpańsku?
- Tak. Kiedy zaczęłam te studia, zaczęłam również w ich ramach uczyć się hiszpańskiego. I bardzo mnie zafascynował ten język. Mało tego: ostatnio nawet zaczęłam uczyć się portugalskiego i stwierdziłam, że jeszcze bardziej mi się podoba. Ucząc się tych języków, weszłam głębiej w świat latynoamerykańskiej muzyki. Wtedy zamarzyłam sobie stworzenie piosenki po hiszpańsku. Poczekałam jednak aż opanowałam go na tyle, że mogłam sama swobodnie napisać tekst. I udało się.

W dalszej części artykułu przeczytasz najnowsze informacje o karierze artystki.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.