Nastolatki przerażone i zmęczone - jazda w burzy z piorunami

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Nastolatki przerażone i zmęczone - jazda w burzy z piorunami

Sławomir Bobbe

Dziewięć godzin w pociągu spędzili pasażerowie jadący z Gdańska do Bydgoszczy. W całkowitej ciemności, wśród szalejącej burzy i piorunów.

Cztery nastolatki z Bydgoszczy chciały uczcić zakończenie roku szkolnego i pojechały na wycieczkę na plażę w Sopocie. Wyjechały w poniedziałek rano, wrócić miały w poniedziałek wieczorem. Ale... nie wróciły.

- Pociąg z Gdańska jedzie do Bydgoszczy niecałe dwie godziny. W poniedziałek startował z Gdańska o godzinie 21.00, córka w Bydgoszczy pojawiła się jednak dopiero o 6.15. Podróż zajęła jej ponad 9 godzin - mówi zirytowany ojciec jednej z nastolatek.

Odjazd planowany

- Wyjazd odbył się planowo, ale już w okolicy Pruszcza Gdańskiego pociąg nieoczekiwanie stanął. Z komunikatów pogodowych wynikało, że nad tym terenem przechodzi potężna burza. Ta prawdopodobnie przewróciła drzewo, które uderzyło w pociąg - relacjonuje bydgoszczanin.

Wypadki losowe się zdarzają, wpływu na pogodę zarówno maszyniści, jak i obsługa pociągu nie mają. Mają za to wpływ na informowanie ludzi o tym, co się właściwie na trasie stało.

- Przez godzinę stali w szczerym polu i nic nie było wiadomo. Dopiero gdy dziewczyny poszły kupić coś do picia dowiedziały się, jaka jest przyczyna spóźnienia. W pociągu było już ciemno, paliły się tylko lampki awaryjne. A na zewnątrz szalała burza z piorunami - opowiada nasz rozmówca.

Po dwóch kolejnych godzinach dziewczyny znów poszły po picie. Obsługa nadal nie wiedziała, jakie będzie opóźnienie i kiedy pociąg ruszy.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.