Nastolatek po dopalaczach stracił nad sobą kontrolę. Po interwencji strażników miejskich trafił do szpitala

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Waldemar Piórkowski

Nastolatek po dopalaczach stracił nad sobą kontrolę. Po interwencji strażników miejskich trafił do szpitala

Waldemar Piórkowski

Do szpitala dziecięcego w Toruniu trafił 13-latek, który bardzo dziwnie się zachowywał. Udzielający mu pomocy strażnicy miejscy mówią, że wyglądało to tak, jakby był pod wpływem silnych środków psychoaktywnych. W trakcie interwencji jego stan się pogarszał.

W minioną niedzielę strażnicy miejscy patrolujący toruńską starówkę zauważyli na ulicy Międzymurze bardzo dziwnie zachowującego się nastolatka. Był bardzo pobudzony, skakał i biegał od ściany do ściany. Sprawiał wrażenie, jakby był pod wpływem silnych substancji psychotropowych. Ponadto chłopak widząc patrol rzucił się do ucieczki, nie reagował na polecenia mundurowych, a kontakt z nim był bardzo utrudniony.

- W trakcie interwencji jego stan się pogarszał, zatrzymany tracił kontrolę nad własnym ciałem i rzucał się na maskę samochodu. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe. Karetka zabrała go do szpitala dziecięcego - mówi Anna Wiśniewska z toruńskiej straży miejskiej.

Dziś jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, a lekarze określają jego stan jako dobry. Potwierdzają, że był pod wpływem środków odurzających. Nastolatkiem interesuje się również policja, która będzie starała się ustalać, skąd miał zabronione środki.

Tymczasem w ubiegłym tygodniu Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Bydgoszczy zapowiedziała start autorskiego programu edukacyjnego dotyczącego przeciwdziałania zażywaniu środków psychoaktywnych przez młodzież.

Postępowanie w sprawie zdarzeń przy ulicy Międzymurze w Toruniu prowadzi też policja, która chciałaby ustalić skąd 13-latek miał środki odurzające, które zażył. Zebrane m w tej sprawie materiały trafią również do sądu rodzinnego.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Waldemar Piórkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.